Ienākt

Autors: Aigars Lazdāns Avots: LBGP

Jau piekto gadu pēc kārtas esam veikuši apjomīgu pētījumu, izvērtējot vairāk nekā 22 tūkstošus Latvijas uzņēmumu, kuru gada apgrozījums pārsniedz 145 tūkstošus eiro, un apkopojot TOP uzņēmumus nozarēs un reģionos. Šogad redzam, ka kopējais uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 10%. Tāpat pieaugusi arī uzņēmumu peļņa – šeit novērojams kāpums par 26%, turklāt saglabājot rentabilitātes pieaugumu. Pozitīva tendence novērojama gan darbinieku skaita pieaugumā, gan nomaksātajos nodokļos 2017. gadā attiecībā pret 2016. gadu.

Mazo uzņēmumu pienesums ekonomikā ar katru gadu palielinās. 2015. gadā mazo uzņēmumu apgrozījums veidoja 1,3% no pētījumā analizēto uzņēmumu kopējiem rādītājiem, savukārt šogad tas sasniedzis 3,6%.

2017. gadā būtiskāko apgrozījuma kāpumu piedzīvojusi būvniecība – pieaugums nozarē ir 22,6%. Eiropas Savienības fondu finansējuma apguve šeit noris īpaši straujā tempā, tādējādi kompensējot pērn piedzīvoto apgrozījuma kritumu. Tikmēr peļņa būvniecības nozarē pieaugusi par 50%. Apgrozījuma pieauguma līderi tāpat ir pakalpojumu industrija ar 20% pieaugumu un rūpniecība ar 15 % pieaugumu.

Visaugstākā rentabilitāte saglabājas finanšu pakalpojumu industrijā (17%), nekustamo īpašumu nozarē (14%) un telekomunikāciju un sakaru industrijā (10%).

„Latvijas biznesa gada pārskatā 2018” tāpat sniedzam detalizētu analīzi par nupat spēkā stājušos nodokļu reformu un tās sekām, aplūkojam, kādas izmaiņas skars Eiropas Savienības fondu finansējumu tuvāko gadu laikā, kā arī izvērtējam situāciju Latvijas darba tirgū, iezīmējot sarežģījumus, kas gaidāmi nākotnē. Izdevumā apkopoti nozares līderu viedokļi par aizvadīto gadu un prognozes turpmākajam periodam.

Gadskārtējais izdevums „Latvijas biznesa gada pārskats” ļauj ne tikai analizēt, bet arī izprast uzņēmējdarbības situāciju un finanšu rādītājus, rast jaunas biznesa idejas un sagatavoties gaidāmajiem izaicinājumiem. Ikdienā lielisks palīgs būs Firmas.lv – lietotāja profilā pieejami PDF reporti, interaktīvas analīzes grafiki un izvērsti uzņēmumu saraksti, kas pretendē uz tirgus analīzi atsevišķās nozarēs.

No šī gada Firmas.lv klientiem pieejami arī dažādi papildu pakalpojumi – uzņēmumu patiesā labuma guvēju dati un pašvaldību un Rīgas domes informācija.

Pētījuma elektronisko versiju iespējams apskatīt un lejupielādēt Firmas.lv mājaslapā.