Ienākt

Autors: Uldis Sesks (Liepājas domes priekšsēdētājs) Avots: LBGP

Ekonomikas atveseļošanās

Liepāja ir moderna, mūsdienīga, 21. gadsimta pilsēta ar pasaules elpu un to apstiprina ne tikai plašais dažādu starptautisku sacensību un ārvalstu mākslinieku piedāvājums, bet arī mūsdienīgi un inovatīvi uzņēmumi un to sniegtie pakalpojumi.

Pēc vairākiem spēcīgiem ekonomiskajiem satricinājumiem, kas secīgi piedzīvoti pēdējo trīs gadu laikā - Krievijas noteiktajām sankcijām un “robežu slēgšanai” noteiktām produkcijas grupām, kā arī “Liepājas metalurga” darbības apturēšanu - tas bija pārbaudījums ne tikai Liepājas ekonomikai, bet visai Latvijai. Pateicoties uzņēmēju spējai diversificēt savu darbību un eksporta tirgus, kā arī vairāku mazāku metālapstrādes uzņēmumu veiksmīga darbība ir pierādījusi, ka Liepāja ir ražojoša pilsēta arī bez “Liepājas Metalurga.

Liepājas ekonomikas atveseļošanās redzama arī aplūkojot reģistrēto bezdarba līmeņa samazinājumu. 2017. gada pirmajos astoņos mēnešos bezdarba līmenis Liepājā samazinājies no 11, 2 % līdz 8, 7 % un strādājošo liepājnieku skaits pieaudzis par 508 strādājošiem.

Liepāja uzņēmējdarbībai kļūst aizvien pieejamāka vārda tiešākajā nozīmē. Lai veidotu uzņēmējiem un investoriem pievilcīgu vidi, pašvaldība iegulda investīcijas publiskajā infrastruktūrā, izbūvējot ielas, piebraucamos ceļus un inženierkomunikācijas. Tādejādi sakārtojot uzņēmējdarbības teritorijas Karostā un Meldru ielā, jau šodien varam apjaust rezultātu. “UPB” paplašinās un būvēs loģistikas centru Dūņu ielā, “Jensen Metal” izstrādā melnā metāla ražotnes tehnisko projektu Karostas industriālajā parkā. Vēl vairāki uzņēmēji interesējas, rēķina cik ilgā laikā ieguldījumi atmaksāsies un gatavo būvprojektus. Kopumā šobrīd ir pamats runāt par vairāk nekā desmit jaunu uzņēmumu veidošanos un katrs no tiem dos 3 - 50 jaunas darbavietas. Savu stabilu devumu pilsētas ekonomikā turpina nodrošināt Liepājas Biznesa centrā apvienotie uzņēmumi, arvien paplašinoties un radot jaunas darba vietas.

Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas, kas nodrošina sauszemes, avio un jūras transporta iespējas. Ja vēl 2016. gada nogalē tikai domājām un plānojām kā panākt, lai Liepāju ierakstītu aviācijas kartē un sertificētajā lidostā nosēstos un paceltos lidmašīnas, tad nu jau ir aizvadīti pirmie darbības mēneši ar regulāriem lidojumiem trīs reizes nedēļā, ko “airBaltic” turpmāk nodrošinās arī visu gadu. Izanalizējot datus, Liepājas reisu piepildījums vasarā pārsniedzis sākotnējās ieceres, līdz ar to tas bijis par pamatu lemt par labu lidojumu turpināšanai arī ziemā. Viennozīmīgi lidojumi uz Liepāju sniedz pozitīvu efektu ne tikai Liepājai, bet visam reģionam un Latvijas valstij kopumā - nodrošinot ērtu pārvietošanos biznesa un atpūtas tūristiem, tiek radītas jaunas darba vietas, kā arī veicināta ne tikai pilsētas, bet visa reģiona attīstība un atpazīstamība.