Ienākt

Pakalpojumi finanšu, juridiskie un uzņēmējdarbībai

Apdrošināšana Bankas
Konsultācijas, juridiskie un citi biznesa pakalpojumi Līzings un cita finanšu darbība

Industrijas jaunumi

Viedoklis

Strauji audzis apdrošinātāju parakstīto prēmiju apmērs

Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Provizoriskie pusgada parakstīto prēmiju rezultāti liecina par 13% izaugsmi salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, kas vērtējama kā strauja. Atlīdzības turpretī ir augušas par 10%, un pēc ilgāka pārtraukuma prēmiju pieaugums ir bijis straujāks nekā atlīdzību. Tirgus izaugsmi veicinājuši OCTA (+20%), dzīvības apdrošināšanas (+19%), veselības un KASKO apdrošināšanas (katrs +11%) veidi. Paredzam, ka tik straujš prēmiju kāpums vairs nav gaidāms, turpmāk samazinoties līdz veselīgiem 8-10%.

Uzmanības centrā ir paziņojums par BTA un InterRisk (iepriekš „Baltikums”) apvienošanos, OCTA cenas un valsts veselības aprūpes finansēšanas modelis, kurš ilgtermiņā ietekmēs apdrošinātāju piedāvātos veselības apdrošināšanas pakalpojumus. Notiek intensīvs darbs likumdošanas jomā. Ceram, ka drīzumā tiks pieņemts jaunais Apdrošināšanas līguma likums. Tāpat gaidāmas izmaiņas regulējumā saistībā ar Eiropas Savienības Direktīvu un Regulu prasībām, kas tieši vai netieši skars apdrošināšanas nozari.

Dzīvības apdrošināšanā šobrīd vērojama laba izaugsme 19% apmērā. Tostarp tirgum piesaistītajiem līgumiem izaugsme bijusi 33% apmērā, bet līgumiem ar garantēto atdevi bijis samazinājums par 9%, jo investīciju atdeve ir ļoti zema un ir grūti prognozējama ilgtermiņā. Tādējādi apdrošinātāji koncentrējas uz tirgum piesaistītajiem līgumiem.

Ļoti laba tendence ir dzīvības apdrošināšanā bez uzkrājuma, kur pieaugums ir 29% apmērā. Tāpat strauju izaugsmi demonstrē mūža pensija, kurā pieaugums bijis par 88%.

No 2018. gada gaidāmas izmaiņas nodokļu jomā. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus fiziskas personas varēs saņemt, ja iemaksātās prēmijas nepārsniegs 10% no gada bruto ienākuma, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā uzkrājošajā apdrošināšanā un pensiju fondos kopā. Turklāt līguma minimālais termiņš palielināts no pieciem līdz 10 gadiem – šis nosacījums attiecas kā uz fiziskām, tā uz juridiskām personām. Izvērtējot šos nosacījumus, prognozējam, ka arī turpmāk lielākā daļa no uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas iemaksu veicējiem turpinās saņemt atlaides ierastajā apmērā. Mūža pensija turpinās strauji augt. Ceram, ka augs arī dzīvības termiņapdrošināšana bez uzkrājuma.

OCTA apdrošināsana 2017.gada pirmo pusgadu noslēdza ar 6,2 miljonu eiro zaudējumiem. Lai arī situācija joprojām ir negatīva, tomēr ir vērojama stabilitāte – salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu, zaudējumu apmērs samazinājies par 1,5%. Tas saistīts gan ar OCTA polišu cenu kāpumu, gan arī ar apdrošinātāju darbības efektivitātes uzlabošanos.

2017.gada pirmajā pusgadā OCTA cena gada polisēm, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, pieaugusi vidēji par 17%. Visticamāk, tik straujš cenu kāpums vairs nebūs, tomēr ir vairāki priekšnosacījumi tam, ka cenas pakāpeniski turpinās pieaugt.
OCTA cenu kāpums ir saistīts ar vairākiem faktoriem: auto remonta, ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumu izmaksu, kā arī kompensāciju par nemateriālajiem zaudējumiem būtisko pieaugumu. Šie faktori ietekmē vidējo atlīdzību, kas gadu no gada pieaug – šā gada pirmajā pusgadā vidējā atlīdzība bija 877 eiro, kas, salīdzinot ar 2016. gada pirmajiem sešiem mēnešiem, ir pieaugums par 6,2%. Cenu kāpumu ietekmē arī grozījumi OCTA likumā, kas stājās spēkā šā gada sākumā, paredzot izmaksāt atlīdzību 70% apmērā, ja klients to vēlas saņemt naudas summas veidā.
Drīzumā gaidāmas arī citas izmaiņas OCTA likumā. No tām būtiskākā – auto tirgotājiem būs pienākums veikt pārdošanā saņemto spēkratu OCTA apdrošināšanu.
Papildu zaudējumus rada arī pērn atsāktā obligāto iemaksu veikšana Garantijas fondā, ko veicināja arī “Balva” maksātnespēja, un pēc šī brīža aplēsēm iemaksas Garantijas fondā būs jāveic vēl daudzus gadus.

Pirmajā pusgadā lielākais parakstīto prēmiju apmērs vērojams veselības apdrošināšanā – 22% no visa tirgus (prēmiju pieaugums +11%, atlīdzību +7%). Spītējot diskusijām par valsts veselības aprūpes finansēšanas modeli un pakalpojumu grozu, rādās, ka veselības apdrošināšana ir pieprasīts instruments darbinieku motivācijas sekmēšanai.

Lai arī valsts veselības aprūpes sistēmā ieplūdīs papildu finansējums, veselības apdrošināšana turpinās augt, jo valsts apmaksāto pakalpojumu grozs plašāks nekļūs, un atsevišķām iedzīvotāju kategorijām pat sašaurināsies. Tas vedina domāt, ka varbūt piedzīvosim apmēru pieaugumu privātpersonu iegādāto veselības apdrošināšanas pakalpojumu jomā. Vienlaikus varam prognozēt arī nelielu pakalpojumu cenu celšanos, jo valsts pārskatīs tarifus, par kādiem veselības aprūpes iestādes sniegs valsts apmaksātos pakalpojumus. Polises, kuras par 213 eiro iegādājas valsts un pašvaldību iestādes, paliks vēl tukšākas noteiktā nodokļu atvieglojumu limita dēļ.
Savukārt E-veselības ieviešana varētu uzlabot veselības apdrošināšanas jomu, jo veicinās caurspīdīgumu līdzekļu izlietojumā.

Lasīt vairāk

TOP 5 ZIŅAS

01. FKTK soda vairākas bankas saistībā ar pret Ziemeļkoreju noteikto starptautisko sankciju apiešanu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sākotnēji piemēroja soda naudu "Reģionālajai investīciju bankai", "Baltikums Bank" un "Privatbank" kopumā 641 514 eiro apmērā, jo atsevišķi šo banku klienti, izmantojot ārzonas teritorijās reģistrētus uzņēmumus un sarežģītas darījumu ķēdes, veica pārskaitījumus, lai apietu pret Ziemeļkoreju noteikto starptautisko sankciju prasības.

Savukārt vēlāk FKTK saistībā ar šo pārkāpumu piemēroja naudas sodu arī "Norvik bankai" 1,325 miljonu eiro apmērā un "Rietumu bankai" 1,567 miljonu eiro apmērā.

FKTK sadarbībā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju (Federal Bureau of Investigation's Counterproliferation Center (FIB)) konstatēja, ka bankas nav ievērojušas regulējošo normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā. Pārkāpumi ir saistīti ar klientu izpēti, kas ietver arī darījumu uzraudzību un nepietiekamu informācijas iegūšanu par klientu norādītājiem patiesajiem labuma guvējiem un veiktajiem darījumiem. Vairākos gadījumos laika posmā no 2009. līdz 2015.gadam atsevišķi no minēto banku klientiem, izmantojot ārzonas teritorijās reģistrētus uzņēmumus un sarežģītas darījumu ķēdes, no saviem kontiem veica pārskaitījumus, lai apietu pret Ziemeļkoreju noteikto starptautisko sankciju prasības.

Visas lietā iesaistītās bankas sadarbojas ar FKTK un konstatētos trūkumus atzīst. FKTK ar minētajām bankām noslēdzaadministratīvos līgumus, kas visefektīvāk ļauj nodrošināt neatliekamu pasākumu izpildi.

Lasīt vairāk

02. "Rietumu bankai" naudas atmazgāšanas lietā Francijā piespriež 80 miljonu eiro naudassodu

Parīzes krimināltiesa 6.jūlijā naudas atmazgāšanas lietā piesprieda 80 miljonu eiro naudassodu "Rietumu bankai". "Rietumu bankas" prezidentam Aleksandram Pankovam piespriests četru gadu nosacīts cietumsods, bet bankas pārstāvniecības Francijā vadītājam Sergejam Ščukam piespriests viena gada nosacīts cietumsods.

"Rietumu bankai" noteikts piecu gadu aizliegums darboties Francijā.

Galvenajam apsūdzētajam šajā lietā - kādreizējam kompānijas "France Offshore" vadītājam Nadavam Bensusānam - piespriests piecu gadu cietumsods, no tiem - trīs gadu reāls ieslodzījums, bet divi gadi nosacīti.

"Mēs nekad neesam bijuši iesaistīti izvairīšanās no nodokļu samaksas un nedz banka, nedz tās prezidents nebija personīgi iesaistīti un ieinteresēti šajās darbībās. Līdz ar to bankai piemērotais naudas sods 80 miljonu eiro apmērā un sankcijas pret bankas prezidentu ir pilnībā nepamatotas," uzsvēra bankas pārstāvji.

Lasīt vairāk

03. Apdrošinātājam BTA pievienos "InterRisk Vienna Insurance Group"

Austrijas "Vienna Insurance Group AG" (VIG) ietilpstošajai risku apdrošināšanas kompānijai "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) pievienos risku apdrošinātāju "InterRisk Vienna Insurance Group" (iepriekš "Baltikums Vienna Insurance Group").

BTA tiks pievienots "InterRisk Vienna Insurance Group" Latvijas bizness un infrastruktūra, savukārt "InterRisk Vienna Insurance Group" Lietuvas filiāle tiks pievienota BTA Lietuvas filiālei. Šis process tiks veikts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzraudzībā.

Tāpat BTA pārstāvji atzīmēja, ka esošie apdrošināšanas un sadarbības līgumi paliks spēkā, jo saistības tiks pārmantotas, kas nozīmē, ka līdzšinējās "InterRisk Vienna Insurance Group" tiesības un pienākumi attiecībā uz Baltijas valstu tirgiem pāries BTA. Pievienošanās tiks pabeigta pēc tam, kad tiks noslēgts uzņemto saistību ieviešanas izpildes process Konkurences padomes pārraudzībā.

"Līdz ar "InterRisk Vienna Insurance Group" pievienošanu mēs būsim Baltijas tirgus līderi ar plašāko partneru un klientu apkalpošanas centru tīklu visā Baltijā, nodarbinot vairāk nekā 1300 darbinieku," sacīja BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus, atzīmējot, ka kompānija vienlaikus aktīvi turpinās uzlabot arī digitalizācijas procesus.

Lasīt vairāk

04. Apcietina, vēlāk atbrīvo "Trasta komercbankas" administratoru Ilmāru Krūmu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa jūnija sākumā nolēma apcietināt ikvidējamās "Trasta komercbankas" maksātnespējas procesa administratoru Ilmāru Krūmu.

Krūmam tika inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Savukārt jūlija beigās Krūms izmeklēšanas interesēs tika atbrīvots no apcietinājuma. Viņam piemērota policijas uzraudzība, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī aizliegums tikties ar noteiktām personām.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē maksātnespējas procesa administratoru Māris Sprūds kopā ar Krūmu un finansistu Jorenu Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo "Trasta komercbanku". Otrajā lietā figurē maksātnespējas procesa administrators Nauris Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.

Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 19.jūnija lēmumu Krūms atcelts no "Trasta komercbankas" maksātnespējas procesa administratora amata. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēlusi Armandu Rasu.

Lasīt vairāk

05. Darbu valsts fondēto pensiju līmenī sākusi ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "Indexo"

Darbu valsts fondēto pensiju līmenī jūlija sākumā sāka ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "Indexo", piedāvājot pensiju plānu "Indexo Izaugsme".

Pensiju plāna ieguldījumu politika balstīta uz indeksiem piesaistītajiem fondiem.

"Ieguldījums tirgus indeksos nozīmē - tev pieder maza daļiņa no gandrīz visiem pasaules lielākajiem uzņēmumiem. Kad kundzīte Honkongā nopērk "Apple" datoru, austrālietis iedzer "Pepsi" vai amerikānis iegādājas džipu, daļa no peļņas tiek arī tev. Tas lieliski pasargā ieguldītāju no riska, kas saistīts ar ieguldījumu atsevišķos uzņēmumos, nozarēs vai reģionos. Tirgus var svārstīties, bet ilgtermiņā pasaules ekonomika vienmēr ir attīstījusies un tirgus indeksi ir kāpuši," pauda "Indexo" izpilddirektors Toms Kreicbergs.

"Indexo" fondēto pensiju plāns "Indexo Izaugsme" pirmajā darbības mēnesī pensiju kapitālā piesaistīja 13,5 miljonus eiro. Pirmajā darbības mēnesī pensiju plānam pievienojās gandrīz divi tūkstoši dalībnieku.

Lasīt vairāk

Panākumi un neveiksmes

Tendence

Nozares panākumi

"Nordea" un "DNB banka" veidos Baltijas banku

"Nordea" banka un "DNB banka" apvienos darbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kļūstot par otru lielāko spēlētāju Baltijas valstīs. Abu banku darbības apvienošana nodrošinās spēcīgu kredītiestādes konkurētspēju Baltijas valstu tirgū, ļaus vienoto kredītiestādi padarīt par pievilcīgu izvēli klientiem un nodrošināt klientu prasībām atbilstošus pakalpojumus. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017. gada 2. ceturksni.

Nozares neveiksmes

Noziedzīgas naudas legalizācijas risks satricina nerezidentu banku sektoru

Nerezidentu segmentā strādājošo banku sektoru satricinājuši bargi sodi par nespēju novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Bankas apņēmušās laboties un uzlabot kontroles sistēmu darbību. Arī finanšu tirgus uzraugs apņēmīgāk spiež bankas novērst naudas atmazgāšanas riskus. Savukārt politiķi ieviesuši bargākus sodus bankām un to darbiniekiem par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prasību pārkāpšanu.

 

Nozares fakti

Izaicinājumi un atbalsts

Uzņēmumiem atbalstu sniegs "Altum" fondu fonds

Attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārvaldībā izveidots fondu fonds, kas uzņēmējiem nodrošinās atbalstu 2014.–2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā. Atbalsts uzņēmējiem tiek sniegts finanšu instrumentu veidā dzīvotspējīgu projektu īstenošanai. "Altum" izveidotajā fondu fondā kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums būs 126 miljoni eiro, savukārt "Altum" tajā ieguldīs 32 miljonus eiro. Papildus tam programmu īstenošanas rezultātā tiks piesaistīti arī privātie līdzekļi, kas ļaus palielināt kopējo uzņēmējiem pieejamo finansējumu līdz 376 miljoniem eiro. Finansējuma piešķiršana notiek gan tiešā veidā, ar "Altum" aizdevumu programmām, gan netiešā – caur riska kapitāla fondiem un bankām. Fondu fonda izveidošana nodrošinās iespēju elastīgāk un efektīvāk izmantot kopējo finansējumu, operatīvāk reaģējot uz tirgus vajadzībām. Piemēram, būs iespēja operatīvi pārdalīt sākotnējo finansējumu, ja kāds no finanšu instrumentiem tirgū būs īpaši pieprasīts, bet kāds cits – mazāk pieprasīts. Fondu fonda izveide ļaus nodrošināt programmu ilgtspējību, atmaksātās investīcijas atkārtoti novirzot mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai. Fondu fonds arī piesaistīs privātā sektora finansējumu uzņēmumu finansēšanai, un fondu fonda ieviestie finanšu instrumenti nodrošinās atbalstu samērīgi un ar vismazāko kropļojošo ietekmi uz konkurenci. Valsts noteiktie prioritārie "Altum" fondu fonda darbības virzieni ir vērsti uz jaunu uzņēmumu izveidi, uz uzņēmējdarbības agrīno posmu – sagatavošanās, sākuma un attīstības stadijām, uz uzņēmējdarbības pamatdarbību nostiprināšanu, jaunu tirgu apguvi vai jaunu attīstības projektu īstenošanu.

Stingrāk uzrauga naudas izcelsmi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbības prioritāšu vidū ir Latvijas banku sektorā stiprināt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, iedibinot šajā jomā augstākos standartus. 2016.gadā FKTK izveidota un darbu sāka jauna struktūrvienība - Atbilstības kontroles departaments, kas veic finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku uzraudzību saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu, izstrādās normatīvos aktus šai darbības jomai, kā arī nodrošina nacionālo un starptautisko sankciju prasību ievērošanu

Nozares skaitļos

Virsnozaru īpatsvars

Uzņēmumi, kuru apgrozījums ir virs 145 000 EUR201320142015
Apkopoto uzņēmumu skaits 778 807 833
Darbinieku skaits, tūkst. 22 22 22
Peļņa, milj. EUR 65 217 493
Rentabilitāte, % 3 11 23
Apgrozījums, milj. EUR 1 993 2 012 2 111
Apgrozījuma izmaiņas 4 1 5
Lejuplādēt XLS

Virsnozares skaitļos

TOP 10 - lielākie uzņēmumi pēc 2015. gada apgrozījuma

Tabulā atspoguļoti sekojoši Pakalpojumi finanšu, juridiskie un uzņēmējdarbībai rādītāji par 2015 gadu - neto apgrozījums (tūkst., EUR), apgrozījuma izmaiņas pret 2014 gadu procnetos, peļņa (tūkst., EUR), rentabilitāte un darbinieku skaits lielākie uzņēmumi pēc apgrozījuma ir Swedbank, AS, Rietumu Banka, AS, ABLV Bank,, AS, Balcia Insurance, SE, SEB banka, AS. Industrijas nozares ir sekojošas: Apdrošināšana, Bankas, Konsultācijas, juridiskie un citi biznesa pakalpojumi, Līzings un cita finanšu darbība

Nosaukums   Nozare 2015. g. neto apgrozījums,
tūkst. EUR
Apgrozījuma izmaiņas,
pret 2014. g., %
2015. g. peļņa,
tūkst. EUR
Rentabilitāte Darbinieku skaits
1. Swedbank, AS
Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048 T. 67444444
Bankas 181 386 -0.43 130 636 72.02% 1544
2. Rietumu Banka, AS
Vesetas 7, Rīga, LV-1013 T. 67025555
Bankas 147 005 3.47 72 179 49.10% 769
3. ABLV Bank,, AS
Elizabetes 23, Rīga, LV-1010 T. 67775555
Bankas 133 930 13.07 69 039 51.55% 654
4. Balcia Insurance, SE
Rīga, Krišjāņa Valdemāra iela 63, LV-1010
Apdrošinātāji 108 202 -39.16 3 749 3.46% 91
5. SEB banka, AS
Valdlauči, Meistaru 1, Ķekavas p., Ķekavas n., LV-1076 T. 8777
Bankas 93 161 -3.8 31 435 33.74% 1040
6. Citadele banka, AS
Republikas laukums 2a, Rīga, LV-1010 T. 67010000
Bankas 84 445 -2.88 19 546 23.15% 1263
7. Gjensidige Baltic, Apdrošināšanas AS
Rīga, Brīvības iela 39, LV-1010
Apdrošinātāji 67 112 9.92 -7 446 -11.09% 232
8. BALTA, Apdrošināšanas AS
Raunas 10, Rīga, LV-1039 T. 67082333
Apdrošinātāji 66 840 21.85 1 205 1.80% 280
9. BTA Baltic Insurance Company, AAS
Sporta 11, Rīga, LV-1013 T. 26121212
Apdrošinātāji 55 729 3 666 6.58% 992
Atšķirīgs pārskata periods no 28.10.2014 līdz 31.12.2015
10. NORVIK BANKA, AS
Raiņa bulvāris 11, Rīga, LV-1050 T. 67041100
Bankas 49 727 48.13 -10 395 -20.90% 630

Viedokļi

Autors: Gints Āboltiņš

Latvijas nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi spējuši ieņemt nozīmīgu lomu Eiropas tirgū

Mēs redzam, ka visā pasaulē strauji attīstās ārpus banku finanšu sektors. Aug gan riska kapitāla fondu skaits, kas investē finanšu tehnoloģiju uzņēmumos (fintech), gan paši investīciju apjomi. Tas nozīmē, ka investori redz augstu potenciālu šīs nozares attīstībai. Eiropa investīciju ziņā joprojām būtiski atpaliek no ASV, lai gan Lielbritānijas valdības mērķtiecīgais atbalsts finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstībai ir devis pozitīvu efektu uz Eiropas kopējiem radītājiem. Ja vērtējam situāciju lasīt tālāk

Autors: Mārtiņš Bičevskis

Mērena attīstība: kredītportfeļa pieaugums, risku vadība

Kopumā 2015. gads bankām bijis mēreni veiksmīgs, turklāt pozitīvi darbības rādītāji ir abos banku darbības virzienos – gan Latvijas vietējiem klientiem sniegtajos pakalpojumos, gan arī finanšu pakalpojumu eksportā. 2015. gads bija pirmais, kas tika aizvadīts ES vienotās uzraudzības ietvarā. Vairāk to juta bankas, kas ir tieši pakļautas ECB uzraudzībai, un aizvadītais aktīvu kvalitātes vērtējums un sniegtais augstais vērtējums ir palielinājis šo banku pārliecību. 2015. gads ir bijis būtisks no lasīt tālāk

Industrijas ziņas

Autors: LETA

Darbu "Meridian Trade Bank" valdes priekšsēdētājas amatā atstājusi Svetlana Dzene

Rīga, 7.dec., LETA. Darbu "Meridian Trade Bank" valdes priekšsēdētājas amatā atstājusi Svetlana Dzene, liecina "Firmas.lv" informācija. Amatu bankas ilggadējā vadītāja atstājusi pēc savas iniciatīvas. "Meridian Trade Bank" valdē darbu turpina valdes locekļi Ivars Lapiņš, Sergejs Golubčikovs, Ilze Pudiste, Dmitrijs Kozlovs un Jekaterina Meinharde. Izmaiņas bankas valdes sastāvā Komercreģistrā iegrāmatotas ceturtdien. Dzene vadīja "Meridian Trade Bank" kopš 1995.gada. Vienlaikus, pēc bankas lasīt tālāk

Autors: LETA

Auditorkompānijas "Ernst & Young Baltic" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 5,5%

Rīga, 1.dec., LETA. Auditorkompānija "Ernst & Young Baltic" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz šā gada 30.jūnijam, strādāja ar 11,441 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 34,3% - līdz 1,969 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Tostarp "Ernst & Young Baltic" ieņēmumi no Latvijā sniegtajiem pakalpojumiem pagājušajā finanšu gadā samazinājušies par 6,4% un bija 6,691 miljoni eiro, bet ieņēmumi no lasīt tālāk

Autors: LETA

"ABLV Bank" pastarpināti ieguvusi būtisku līdzdalību "Vita Credit" kapitālā

Rīga, 28.nov., LETA. "ABLV Bank" pastarpināti ieguvusi būtisku līdzdalību nebanku kreditēšanas kompānijas SIA "Vita Credit" kapitālā, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga". Bankas pārstāvji informē, ka holdingkompānija "AmberStone Group", kurā "ABLV Bank" pieder 24,28% akciju, novembra beigās ir ieguvusi 50% "Vita Credit" kapitāldaļu. Līdz ar to "ABLV Bank" ir ieguvusi netiešu būtisku līdzdalību "Vita Credit" kapitālā ar "AmberStone Group" starpniecību. "Vita Credit" lasīt tālāk

Visas ziņas >>>