Ienākt

Pakalpojumi finanšu, juridiskie un uzņēmējdarbībai

Apdrošināšana Bankas
Konsultācijas, juridiskie un citi biznesa pakalpojumi Līzings un cita finanšu darbība

Industrijas jaunumi

Viedoklis

Latvijas finanšu nozare ir gatava iegūt cienījamu vietu pasaules finanšu arēnā

“Signet Bank” valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons

Latvijas finanšu nozarei 2018.gads viennozīmīgi ir interesants un izaicinājumiem bagāts. Pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas februārī izplatītā paziņojuma, nosakot Latvijā reģistrētu kredītiestādi par iestādi, kura rada aizdomas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, šie notikumi meta ēnu uz visām Latvijā strādājošajām finanšu iestādēm, ne tikai uz tām, kas apkalpo ārvalstu klientus. Daudzi sadarbības partneri, korespondentbankas, brokeri iepauzēja sadarbību ar Latvijas finanšu iestādēm, lai nogaidītu, kā situācija virzīsies tālāk. Lai gan situācija dažu brīdi bija nokaitēta, tomēr ārvalstu klientu acīs mēs vairāk saredzējām pozitīvu skatu nākotnē, jo tas bija signāls, ka sākušās pārmaiņas. Nav noslēpums, ka jau desmit gadus atpakaļ iezīmējās vadlīnijas, ka finanšu darbība, kas balstīta uz ārvalstu, pārsvarā ASV dolāru, transakciju apkalpošanu, nespējot pietiekami pārbaudīt ne šīs naudas izcelsmi, ne to, kur tā aizplūst, nav ilgtspējīga. Protams, neviens negaidīja pavērsienu, ka tiks likvidēta viena no Latvijas lielākajām bankām un visām atlikušajām finanšu iestādēm strauji nāksies pārskatīt savu darbību stratēģiju, tomēr agrāk vai vēlāk pārmaiņas būtu pienākušas.

Pēc gada sākuma notikumiem Latvijai šobrīd ejams garš ceļš līdz reputācijas atjaunošanai starptautiskā mērogā, tomēr uzskatu, ka mums nevajadzētu tik ļoti koncentrēties uz negatīvajiem aspektiem, jo ikkatras valsts finanšu institūcijām ir savi plusi un mīnusi, bet svarīgi šo enerģiju izmantot, aktīvi turpināt iesākto attīstības ceļu. Ļoti īsā laikā Latvijas banku sistēma veiksmīgi samazināja riskus, kas saistīti ar čaulas kompānijām un finanšu plūsmu caur tām, kas parāda Latvijas finanšu nozares potenciālu - darīt lietas pamatīgi, tajā pašā laikā pierādot arī savu elastību un spēju strauji pielāgoties pārmaiņām un operatīvi tās ieviest.

Lai gan šobrīd ir daudz neatbildētu jautājumu par ārvalstu klientu apkalpošanu, tomēr svarīgi ir atcerēties, ka visi ir ieinteresēti, lai Latvijā attīstās bizness, un protams, tam jābūt bez reputācijas riskiem. Tādēļ esmu pārliecināts, ka finanšu iestādēm, kas nākotnē spēs pildīt regulatoru prasības, būs iespēja strādāt un saņemt gan valdības, gan citu institūciju atbalstu biznesa attīstībai. Runājot par „Signet Bank” nišu, esmu pārliecināts, ka turīgu klientu kapitāla apkalpošanai ir labas perspektīvas. Lai gan vietējais privātpersonu apkalpošanas tirgus ir samērā mazs, taču, ņemot vērā šā brīža tehnoloģijas iespējas, bankām ir iespējas strādāt arī citu valstu tirgos. Šis biznesa darbības modelis tagad, pēc pārmaiņām iegūst vēl papildu impulsu attīstīties tieši ārvalstu klientu apkalpošanā, tāpēc ceru, ka arī šajā nišā būs vēl tirgus spēlētāji. Uzskatu, ja bankas ir vērstas uz ārvalstu klientu apkalpošanu, arī mazā tirgū var būt daudz spēlētāju – kā piemēru, var minēt Šveici, Luksemburgu kur ir liels kredītiestāžu skaits. Latvijas finanšu iestāžu pievienotā vērība ir augstā apkalpošanas kvalitāte un samērīgās pakalpojumu cenas salīdzinājumā ar citu Eiropas valstu bankām, tāpēc uzskatu, ka šīs priekšrocības mums ir aktīvi jāizmanto un par tām jāstāsta sabiedrībai.

Pēc aizvadītajiem notikumiem svarīgi ir atcerēties, ka uzvarētājs ir nevis tas, kas nekad nepakrīt, bet gan tas, kas pēc kritieniem spēj piecelties. Šajā dinamiskajā laikmetā gan Latvijas, gan visas pasaules finanšu nozari sagaida ne viens vien izaicinājums un, ja spēsim tiem pielāgoties, tad no jebkura izaicinājuma mēs iznāksim ārā vēl spēcīgāki un zinošāki. Uzskatu, ka Latvijas finanšu nozare ir gatava iegūt cienījamu vietu pasaules finanšu arēnā, fokusējoties uz Eiropas Savienības un OECD valstu tirgiem, kā arī izmantojot augsto potenciālu digitālo pakalpojumu risinājumu jomā, tādējādi kļūstot par valsti, kurā klienti vēlas saņemt kvalitatīvus finanšu pakalpojumus un investori ieguldīt savus līdzekļus.

Lasīt vairāk

TOP 5 ZIŅAS

01. "Moneyval" nosaka Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu cīņā pret naudas atmazgāšanu

Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam "Moneyval" noteica Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu cīņā pret naudas atmazgāšanu.
Ņemot vērā, ka Latvijai ir noteikts pastiprināts kontroles režīms, no 2019.gada Latvijai ik gadu būs jāiesniedz ziņojums par paveikto situācijas uzlabošanai līdz nākamajam "Moneyval" izvērtējumam, kas plānots 2022.gadā.
"Moneyval" ziņojuma par Latviju kopsavilkumā skaidrots, ka kontroles režīms pastiprināts, jo Latvija saņēmusi zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem.
Tostarp "Moneyval" Latvijas rīcību atzinusi par mazefektīvu divās jomās - patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā. Savukārt par vidēji efektīvu Latvijas institūciju rīcība atzīta astoņās jomās.

Lasīt vairāk

02. Par "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļūs investīciju fonds "Blackstone"

Par Baltijas valstīs strādājošās "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļūs investīciju fonds "Blackstone Group L.P" ("Blackstone"), ieguldot miljardu eiro.
Darījuma ietvaros "Blackstone" iegādāsies 60% "Luminor Bank" akciju un kļūs par vairākuma akciju īpašnieku līdzās bankas pašreizējiem akcionāriem "Nordea Bank" un "DNB Bank ASA", kuriem katram turpmāk piederēs pa 20% akciju. Vienlaikus "Blackstone" un "Nordea Bank" noslēguši papildu vienošanos par "Nordea" 20% akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.
Darījumu plānots slēgt 2019.gada pirmajā pusgadā pēc Eiropas Centrālās bankas un vietējo uzraudzības iestāžu apstiprinājumu saņemšanas.
"Luminor Group" uzraudzības padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis norādīja, ka "Blackstone" ieguldījums Baltijā strādājošās "Luminor Bank" kapitālā plānots uz termiņu no pieciem līdz septiņiem gadiem ar iespējām to pagarināt. "Viņi ["Blackstone"] šobrīd uzskata, ka termiņš ir no pieciem līdz septiņiem gadiem, bet to var arī pagarināt. Tas nav iekalts akmenī. Fondi tomēr atšķiras, un "Blackstone" ir fonds, kurš priekšroku dod ilgtermiņa ieguldījumiem. Tādēļ mēs viņus arī saucam par stratēģisku investoru. Tas nav kāds no hedžfondiem, kuri spekulē un kuru interese ir gada laikā pārdot tālāk un ātri nopelnīt. Arī tad, kad mēs izietu biržā, es šaubos, vai viņi pārdotu visas savas daļas," teica Melngailis.
Viņš piebilda, ka pagaidām nav apspriests, cik liela daļa bankas akciju varētu nonākt biržā. "To mēs vēl neesam apsprieduši. Tomēr tās nebūs visas akcijas. Tas būs atkarīgs no akcionāru lēmumiem. Varbūt kāds gribēs atstāt "Luminor" pilnībā. Taču es būtu pārsteigts, ja tas notiktu pilnībā ar visām akcijām," sacīja Melngailis.

Lasīt vairāk

03. Latvijas bankās būtiski sarucis ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars

Ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijas bankās augusta beigās samazinājās līdz 20,5%, kas vēsturiski ir zemākais ārvalstu noguldījumu īpatsvars.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati liecina, ka 2018.gada augusta beigās ārvalstu klientu noguldījumi veidoja 3,2 miljardus eiro, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā 2015.gada beigās, kad ārvalstu noguldījumi Latvijas bankās bija 12,4 miljardu eiro apmērā. Tādējādi ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijas bankās augusta beigās samazinājās līdz 20,5%, kamēr 2015.gada beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars bija 53,4%.
Tajā pašā laikā iekšzemes noguldījumu apmērs Latvijas bankās salīdzinājumā ar 2015.gada beigām pieaudzis par 14% jeb 1,6 miljardiem eiro, 2018.gada augusta beigās sasniedzot 12,4 miljardus eiro jeb 79% no kopējiem noguldījumiem.
Tādējādi augusta beigās rezidentu noguldījumi Latvijas bankās veidoja 79%, Eiropas Savienības - 10%, NVS valstu - 5%, bet pārējo valstu - 6%.
FKTK norādīja, ka Latvijas banku sektorā kopš 2015.gada ir paveikts liels darbs risku mazināšanā un panākta izpratnes maiņa biznesa veidošanai. Realizējot vērienīgu klientu bāzes revīziju, ir panākta atteikšanās no riskantā klientu segmenta un būtisks ārvalstu noguldījumu samazinājums, kā arī pārtraukta sadarbība ar nevēlamiem čaulas veidojumiem. "Latvijas bankas, kuras bija specializējušās ārvalstu klientu apkalpošanā kontrolētā veidā un bez liekiem satricinājumiem, nodrošinot augstus būtiskos darbības rādītājus, ir atteikušās no būtiskas noguldījumu daļas. FKTK savulaik pieprasītie paaugstinātie stabilitātes rādītāji ārvalstu segmenta bankām ir attaisnojuši sevi, jo tas stingrs pamats, kā, pildot saistības pret klientiem, vienlaikus radikāli mainīt biznesa modeli. Pilnīga sektora transformācija būs paveikta līdz ar jauno biznesa modeļu iekļaušanu banku nākotnes darbības stratēģijās," atzina FKTK.

Lasīt vairāk

04. SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas

SEB nolēmusi apvienot Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas.
Paredzēts, ka apvienošanas rezultātā tiks izveidots viens Eiropas uzņēmums "SEB Life and Pension Baltic SE", konsolidējot visu dzīvības apdrošināšanas biznesu vienā uzņēmumā. Jaunā uzņēmuma galvenā mītnes valsts būs Latvija ar filiālēm Igaunijā un Lietuvā. Šīs apvienošanās procesa noslēgums plānots 2019.gada sākumā.
Šobrīd SEB grupai Baltijā ir trīs atsevišķas dzīvības apdrošināšanas kompānijas - "SEB Elu-ja Pensionikindlustus" Igaunijā, "SEB dzīvības apdrošināšana" Latvijā un "SEB Gyvybes draudimas" Lietuvā, kā arī "SEB Life&Pension Holding" Rīgas filiāle, kas vairākus gadus ir atbildīga par dzīvības apdrošināšanas un pensiju uzkrājumu jomas pārraudzību Baltijā.
"Uzņēmumu un mūsu kompetences apvienošana palīdzēs mums turpināt iesākto izaugsmi, bet jau daudz fokusētāk un efektīvāk, kā vienam uzņēmumam visā Baltijā. Esam iecerējuši veidot vienotu pieeju klientu apkalpošanai, lai tā rezultātā klienti saņemtu vēl piemērotākus pakalpojumus un tas notiktu vēl efektīvāk. Plānotā apvienošanās dod mums arī spēcīgu pozitīvo efektu mūsu ikdienas darbību līmenī, kā arī stiprinās mūsu konkurētspēju, ņemot vērā arī pieaugošās uzraudzības prasības, kas prasa papildu investīcijas," sacīja "SEB dzīvības apdrošināšanas" vadītāja Kristīne Lomanovska.

Lasīt vairāk

05. Banka "Citadele" tai piederošo Lietuvas meitasbanku pārveidos par filiāli

Banka "Citadele" pieņēmusi lēmumu par Lietuvas meitasbankas reorganizāciju, apvienojot to ar Latvijas banku "Citadele" un izveidojot Lietuvā filiāli.
Plānots, ka reorganizācija tiks pabeigta 2019.gada pirmajā pusē. Pēc tās bankas "Citadele" galvenais birojs būs Latvijā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kā arī meitasbanku Šveicē.
Reorganizācijas laikā Lietuvā tiks atvērta jauna bankas "Citadele" filiāle, kas pārņems visus Lietuvas "Citadele bankas" aktīvus, pasīvus un nodrošinās bankas funkcijas un klientu apkalpošanu.
"Bankas meitassabiedrības Lietuvā juridiskā statusa maiņa uz filiāli ļaus efektīvāk īstenot bankas "Citadele" attīstību Baltijas valstīs, ieviešot vienotus pakalpojumus, tostarp ātrāk ieviest jaunus digitālos pakalpojumus, kā arī palīdzēs īstenot efektīvāku grupas pārvaldību," norāda bankas pārstāvji.

Lasīt vairāk

Panākumi un neveiksmes

Tendence

Nozares panākumi

"Nordea" un "DNB banka" veidos Baltijas banku

"Nordea" banka un "DNB banka" apvienos darbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kļūstot par otru lielāko spēlētāju Baltijas valstīs. Abu banku darbības apvienošana nodrošinās spēcīgu kredītiestādes konkurētspēju Baltijas valstu tirgū, ļaus vienoto kredītiestādi padarīt par pievilcīgu izvēli klientiem un nodrošināt klientu prasībām atbilstošus pakalpojumus. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017. gada 2. ceturksni.

Nozares neveiksmes

Noziedzīgas naudas legalizācijas risks satricina nerezidentu banku sektoru

Nerezidentu segmentā strādājošo banku sektoru satricinājuši bargi sodi par nespēju novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Bankas apņēmušās laboties un uzlabot kontroles sistēmu darbību. Arī finanšu tirgus uzraugs apņēmīgāk spiež bankas novērst naudas atmazgāšanas riskus. Savukārt politiķi ieviesuši bargākus sodus bankām un to darbiniekiem par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prasību pārkāpšanu.

 

Nozares fakti

Izaicinājumi un atbalsts

Uzņēmumiem atbalstu sniegs "Altum" fondu fonds

Attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārvaldībā izveidots fondu fonds, kas uzņēmējiem nodrošinās atbalstu 2014.–2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā. Atbalsts uzņēmējiem tiek sniegts finanšu instrumentu veidā dzīvotspējīgu projektu īstenošanai. "Altum" izveidotajā fondu fondā kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums būs 126 miljoni eiro, savukārt "Altum" tajā ieguldīs 32 miljonus eiro. Papildus tam programmu īstenošanas rezultātā tiks piesaistīti arī privātie līdzekļi, kas ļaus palielināt kopējo uzņēmējiem pieejamo finansējumu līdz 376 miljoniem eiro. Finansējuma piešķiršana notiek gan tiešā veidā, ar "Altum" aizdevumu programmām, gan netiešā – caur riska kapitāla fondiem un bankām. Fondu fonda izveidošana nodrošinās iespēju elastīgāk un efektīvāk izmantot kopējo finansējumu, operatīvāk reaģējot uz tirgus vajadzībām. Piemēram, būs iespēja operatīvi pārdalīt sākotnējo finansējumu, ja kāds no finanšu instrumentiem tirgū būs īpaši pieprasīts, bet kāds cits – mazāk pieprasīts. Fondu fonda izveide ļaus nodrošināt programmu ilgtspējību, atmaksātās investīcijas atkārtoti novirzot mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai. Fondu fonds arī piesaistīs privātā sektora finansējumu uzņēmumu finansēšanai, un fondu fonda ieviestie finanšu instrumenti nodrošinās atbalstu samērīgi un ar vismazāko kropļojošo ietekmi uz konkurenci. Valsts noteiktie prioritārie "Altum" fondu fonda darbības virzieni ir vērsti uz jaunu uzņēmumu izveidi, uz uzņēmējdarbības agrīno posmu – sagatavošanās, sākuma un attīstības stadijām, uz uzņēmējdarbības pamatdarbību nostiprināšanu, jaunu tirgu apguvi vai jaunu attīstības projektu īstenošanu.

Stingrāk uzrauga naudas izcelsmi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbības prioritāšu vidū ir Latvijas banku sektorā stiprināt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, iedibinot šajā jomā augstākos standartus. 2016.gadā FKTK izveidota un darbu sāka jauna struktūrvienība - Atbilstības kontroles departaments, kas veic finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku uzraudzību saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu, izstrādās normatīvos aktus šai darbības jomai, kā arī nodrošina nacionālo un starptautisko sankciju prasību ievērošanu

Nozares skaitļos

Virsnozaru īpatsvars

Uzņēmumi, kuru apgrozījums ir virs 145 000 EUR201320142015
Apkopoto uzņēmumu skaits 778 807 833
Darbinieku skaits, tūkst. 22 22 22
Peļņa, milj. EUR 65 217 493
Rentabilitāte, % 3 11 23
Apgrozījums, milj. EUR 1 993 2 012 2 111
Apgrozījuma izmaiņas 4 1 5
Lejuplādēt XLS

Virsnozares skaitļos

TOP 10 - lielākie uzņēmumi pēc 2015. gada apgrozījuma

Tabulā atspoguļoti sekojoši Pakalpojumi finanšu, juridiskie un uzņēmējdarbībai rādītāji par 2015 gadu - neto apgrozījums (tūkst., EUR), apgrozījuma izmaiņas pret 2014 gadu procnetos, peļņa (tūkst., EUR), rentabilitāte un darbinieku skaits lielākie uzņēmumi pēc apgrozījuma ir Swedbank, AS, Rietumu Banka, AS, ABLV Bank,, AS, Balcia Insurance, SE, SEB banka, AS. Industrijas nozares ir sekojošas: Apdrošināšana, Bankas, Konsultācijas, juridiskie un citi biznesa pakalpojumi, Līzings un cita finanšu darbība

Nosaukums   Nozare 2015. g. neto apgrozījums,
tūkst. EUR
Apgrozījuma izmaiņas,
pret 2014. g., %
2015. g. peļņa,
tūkst. EUR
Rentabilitāte Darbinieku skaits
1. Swedbank, AS
Balasta dambis 15, Rīga, LV-1048 T. 67444444
Bankas 181 386 -0.43 130 636 72.02% 1544
2. Rietumu Banka, AS
Vesetas 7, Rīga, LV-1013 T. 67025555
Bankas 147 005 3.47 72 179 49.10% 769
3. ABLV Bank,, AS
Rīga, Skanstes iela 7 k-1, LV-1013
Bankas 133 930 13.07 69 039 51.55% 654
Uzsākts likvidācijas process (14.06.2018)
4. Balcia Insurance, SE
Rīga, Krišjāņa Valdemāra iela 63, LV-1010
Apdrošinātāji 108 202 -39.16 3 749 3.46% 91
5. SEB banka, AS
Valdlauči, Meistaru 1, Ķekavas p., Ķekavas n., LV-1076 T. 8777
Bankas 93 161 -3.8 31 435 33.74% 1040
6. Citadele banka, AS
Republikas laukums 2a, Rīga, LV-1010 T. 67010000
Bankas 84 445 -2.88 19 546 23.15% 1263
7. Gjensidige Baltic, Apdrošināšanas AS
Rīga, Brīvības iela 39, LV-1010
Apdrošinātāji 67 112 9.92 -7 446 -11.09% 232
8. BALTA, Apdrošināšanas AS
Raunas 10, Rīga, LV-1039 T. 67082333
Apdrošinātāji 66 840 21.85 1 205 1.80% 280
9. BTA Baltic Insurance Company, AAS
Sporta 11, Rīga, LV-1013 T. 26121212
Apdrošinātāji 55 729 3 666 6.58% 992
Atšķirīgs pārskata periods no 28.10.2014 līdz 31.12.2015
10. PNB Banka, AS
Raiņa bulvāris 11, Rīga, LV-1050 T. 67041100
Bankas 49 727 48.13 -10 395 -20.90% 630

Viedokļi

Autors: Gints Āboltiņš

Latvijas nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi spējuši ieņemt nozīmīgu lomu Eiropas tirgū

Mēs redzam, ka visā pasaulē strauji attīstās ārpus banku finanšu sektors. Aug gan riska kapitāla fondu skaits, kas investē finanšu tehnoloģiju uzņēmumos (fintech), gan paši investīciju apjomi. Tas nozīmē, ka investori redz augstu potenciālu šīs nozares attīstībai. Eiropa investīciju ziņā joprojām būtiski atpaliek no ASV, lai gan Lielbritānijas valdības mērķtiecīgais atbalsts finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstībai ir devis pozitīvu efektu uz Eiropas kopējiem radītājiem. Ja vērtējam situāciju lasīt tālāk

Autors: Mārtiņš Bičevskis

Mērena attīstība: kredītportfeļa pieaugums, risku vadība

Kopumā 2015. gads bankām bijis mēreni veiksmīgs, turklāt pozitīvi darbības rādītāji ir abos banku darbības virzienos – gan Latvijas vietējiem klientiem sniegtajos pakalpojumos, gan arī finanšu pakalpojumu eksportā. 2015. gads bija pirmais, kas tika aizvadīts ES vienotās uzraudzības ietvarā. Vairāk to juta bankas, kas ir tieši pakļautas ECB uzraudzībai, un aizvadītais aktīvu kvalitātes vērtējums un sniegtais augstais vērtējums ir palielinājis šo banku pārliecību. 2015. gads ir bijis būtisks no lasīt tālāk

Industrijas ziņas

Autors: LETA

Nebanku kreditētājs "VIA SMS group" plāno jaunemitētās obligācijas iekļaut "First North" parāda vērtspapīru sarakstā

Rīga, 8.maijs, LETA. Nebanku kreditētājs "VIA SMS group" plāno jaunemitētās obligācijas iekļaut biržas "Nasdaq Riga" alternatīvā tirgus "First North" parāda vērtspapīru sarakstā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā. Kompānijā informēja, ka "VIA SMS group" iegrāmatojusi jaunu nenodrošināto obligāciju emisiju slēgta piedāvājuma veidā un piedāvā esošo obligāciju īpašniekiem apmainīt obligācijas. Emisijas ietvaros obligācijas ir plānots piedāvāt ierobežotam ieguldītāju lokam ar kopējo emisijas lasīt tālāk

Autors: LETA

Ar "ABLV Bank" saistītā "AmberBirch" saplākšņa ražotnes būvniecībā plāno ieguldīt 8,76 miljonus eiro

Rīga, 3.maijs, LETA. Ar likvidējamo "ABLV Bank" saistītais saplākšņa ražotājs "AmberBirch" plāno ieguldīt 8,76 miljonus eiro saplākšņa ražotnes būvniecībā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursa tehniskajā specifikācijā teikts, ka tā uzvarētājam būs jāizstrādā "AmberBirch" ražošanai nepieciešamo telpu būvprojekts, jāveic būvniecība un autoruzraudzība. Paredzēts, ka ražošanas ēkas kopējā platība būs 18 728 lasīt tālāk

Autors: LETA

Parakstīti jauni nolīgumi par radiofrekvenču izmantošanu publiskajiem mobilajiem tīkliem Latvijas-Igaunijas pierobežā

Rīga, 25.apr., LETA. Šonedēļ, 23. un 24.aprīlī, notika Latvijas un Igaunijas starpvalstu tikšanās par radiofrekvenču koordināciju, kuras rezultātā tika parakstīti septiņi jauni nolīgumi par radiofrekvenču izmantošanu publiskajiem mobilajiem tīkliem Latvijas-Igaunijas pierobežā, aģentūru LETA informēja kompānijā. "Elektronisko sakaru" sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Pastalniece norādīja, ka "Elektronisko sakaru" eksperti sadarbojas ar citu valstu sakaru administrācijām un piedalās sakaru lasīt tālāk

Visas ziņas >>>