Ienākt

Latvijas Biznesa Gada Pārskats 2013

Klajā nācis "Latvijas Biznesa gada pārskats" - unikāls izdevums, kurā drukātā veidā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma.

• apkopota informācija par Latvijas ekonomisko situāciju;
• analītisks nozaru apskats;
• detalizēti uzņēmumu nozaru TOP pārskati pēc uzņēmumu apgrozījumu 2012 gadā, ar salīdzinājumu pret 2011.gada datiem;
• nozaru asociāciju prognozes un uzņēmēju komentāri.

"Latvijas Biznesa gada pārskatu" veido uzņēmums "firmas.lv" sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA. Izdevuma mērķis ir izcelt un parādīt uzņēmumus, kas nodrošina Latvijas ekonomisko stabilitāti un pamatu.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā grāmatas drukātajā un interneta versijā tiks publicēta informācija nozaru dalījumā par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir virs 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas savukārt veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma.

Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita. "Latvijas Biznesa gada pārskatā" iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti apgrozījuma secībā:

• top 10 uzņēmumi 16 industrijās,
• top 25-50 uzņēmumi 64 virsnozarēs un
• visi uzņēmumi 476 nozarēs.

Gadagrāmata tiks izplatīta bez maksas vidējo un lielo uzņēmumu vadītājiem, nozaru līderiem, nozaru asociācijām, valsts iestādēm un citiem. Grāmatā iekļautie nozaru uzņēmumu topi būs pieejami elektroniski "firmas.lv" un LETA biznesa portāla "Nozare.lv" klientiem.

Projekta realizētāji:

Nacionālās ziņu aģentūras LETA biznesa portālā Nozare.lv pieejama aktuālākā un kompetentākā biznesa informācija, kas palīdz uzņēmumu vadošajiem darbiniekiem būt informētiem gan par savu nozari, gan apkārtējo biznesa vidi. Nozare.lv lasāmas ziņas, intervijas, publikācijas un statistikas radītāji, notikumu kalendārs, konkursi un izsoles, likumdošana u.c., kas sadalīta 23 biznesa un sociālpolitikas nozarēs. Informāciju vāc un gatavo 15 ekonomikas un biznesa redaktori, ikdienā sekojot līdzi tautsaimniecības aktualitātēm.

Firmas.lv piegādā unikāli plašas un ātras satura meklēšanas iespējas konsolidētā juridisko un faktisko uzņēmumu datu bāzē. Sniedzam detalizētu informāciju par Latvijas uzņēmumiem un iestādēm, to saistītajiem uzņēmumiem un filiālēm, uzņēmumu amatpersonām, vēsturiskajiem datiem u.tml. informāciju, kā arī šo datu segmentācijas iespējas.
Datu bāze, ko veido divas no 1992.gada uzturētas, attīstītas un lietotāju atzītas uzņēmumu datu bāzes:

• Latvijas Uzņēmumu Reģistra juridiskie dati (Licences līgums par LR UR informācijas atkalizmantošanu);
• ZL.LV Biznesa uzziņu datu bāze.