Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" apgrozījums pērn palielinājās par 4,2%

Rīga, 29.apr., LETA. Mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 915,225 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 1,9% un bija 31,887 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka pērn Latvijā darbojās 173 "Maxima" veikali, no kuriem 140 ir "Maxima X" formāta veikali, 24 - "Maxima XX", astoņi - "Maxima XXX", bet viens ir "MaximaExpress" formāta veikals. Uzņēmumā 2021.gada beigās strādāja 6821 darbinieks.

"Maxima Latvija" vadība norāda ka pērn, turpinoties Covid-19 pandēmijai, lielākās uzmanība tika vērsta uz darbinieku un klientu drošību, vienlaikus turpinot darbu pie uzņēmuma prioritātēm, tostarp zemas cenas nodrošināšanas kvalitatīviem produktiem, klientu iepirkšanās pieredzes pilnveidošanas, ieviešot jaunus veikalus, kā arī darba vides pilnveidošanas, lai veicinātu darbinieku attīstību un izaugsmi.

Pērn "Maxima" uzsāka veikalu pielāgošanu jaunam konceptam, kas paredz vienotu izkārtojumu un identisku preču sortimentu viena formāta veikalos. Gada beigās jaunais koncepts bija ieviests 26 "Maxima X" formāta veikalos, investējot kopumā aptuveni četrus miljonus eiro.

Pagājušajā gadā uzņēmums turpināja darbu pie sadarbības paplašināšanas ar vietējiem ražotājiem, un uzņēmuma vadība norāda, ka "Maxima" sadarbojas ar teju 500 Latvijas ražotājiem, kas nodrošina aptuveni 10 000 pašmāju produktu.

Tāpat uzņēmums turpināja atbalstīt sabiedrībai nozīmīgas iniciatīvas un vietējās kopienas, kā arī turpināja ieviest risinājumus, lai uzlabotu uzņēmuma energoefektivitāti un samazinātu uzņēmuma darbības ietekmi uz vidi, norādīts ziņojumā.

"Maxima Latvija" vadība min, ka 2022.gadā uzņēmums turpinās pilnveidot un izvērst pērn ieviesto vienoto veikalu formātu, kā arī liela uzmanība tiks veltīta darbinieku labklājībai un attīstībai.

Tāpat tiks turpināta sadarbības stiprināšana ar stratēģiskajiem partneriem, īpašu vērību vēršot uz sadarbību ar vietējiem Latvijas ražotājiem.

Vadības ziņojumā teikts, ka "Maxima" rūpīgi seko līdzi situācijas attīstībai saistībā ar karu Ukrainā un ir gatava nekavējoties reaģēt.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2020.gadā "Maxima Latvija" apgrozījums bija 878,069 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 31,305 miljoni eiro.

Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" īpašniek ir Lietuvā reģistrētie uzņēmumi "Maxima grupe" un "Maxima LT".

Mazumtirdzniecības grupa "Maxima grupe", būvniecības un mājas preču veikalu tīkls "Ermitažas", aptieku tīkls "Euroapotheca" un iepirkšanās un izklaides centru apsaimniekotājs "Akropolis Group" ietilpst holdingā "Vilniaus prekyba". To kontrolē uzņēmējs Nerijus Numa.