Rīga, 8.apr., LETA. Šķeldas un no atkritumiem iegūtā kurināmā katlumāja, kuru plānots izveidot Krustpils ielā, nepiesārņos vidi, šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā solīja projekta attīstītāja SIA "EcoHeat Technologies" vadītājs Sandis Gromovs.
LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome atbalstījusi jaunas atkritumu vietas izveidi Krustpils ielā 17, k-1, kur plāno būvēt šķeldas un atkritumu dedzināšanas katlumāju. Projekta būvniecības ierosinātājs ir SIA "PJ Serviss".
Gromovs norādīja, ka 90% kurināmā būs šķelda, bet no atkritumiem iegūtais kurināmais būs vien 10%.
Ņemot vērā izmantotās tehnoloģijas, dūmenī nonākušās dūmgāzes būšot tīrākas nekā jebkurai citai katlumājai, kas kurina tikai ar šķeldu, teica Gromovs.
Vienā reizē kurtuvē varēs atrasties līdz 30 kilogramiem no atkritumiem iegūts kurināmais.
Savukārt dedzinātavas vietā šī kurināmā daudzums būšot līdz vienai kravai nedēļā.
Uzņēmums tuvākajā laikā plāno iesniegt saskaņošanai būvprojektu, bet vasarā sākt būvdarbus - teritorijas asfaltēšanu un komunikācijas pieslēgumu darbus.
Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja skatīja informatīvo ziņojumu par katlumājas izveidi. Deputāti saņēmuši vairāk nekā 6000 iedzīvotāju viedokļus sabiedriskās apspriešanas laikā, no kuriem daudzi ir bijuši kritiski.
LETA jau ziņoja, ka katlumāja saražos 13-17 gigavatstundas siltumenerģijas gadā. Faktiskais kurināmā patēriņš esot atkarīgs no siltuma pieprasījuma centralizētā siltumapgādes sistēmā.
No atkritumiem iegūtā kurināmā apjoms plānots līdz 792 tonnām jeb 2,4 tonnas diennaktī.
Saražotā siltumenerģija paredzēta pārdošanai un nodošanai AS "Rīgas siltums" siltumapgādes tīklā.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "EcoHeat Technologies" reģistrēta 2018.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 017 876 eiro.
Uzņēmums pieder SIA "EcoHeat Holdings", kas pastarpināti pieder Gromovam, Baibai Bindei un Robertam Bindem.
2023.gadā "EcoHeat Technologies" strādāja ar 4,98 miljonu eiro apgrozījumu un 78 780 eiro peļņu.
"EcoHeat Technologies": Atkritumu dedzinātava Krustpils ielā būs videi nekaitīga
LETA 08.04.2025
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...