Vairumtirgotāja "Nafta LV" apgrozījums pērn samazinājies 2,3 reizes

Rīga, 15.maijs, LETA. Naftas produktu vairumtirgotāja SIA "Nafta LV" apgrozījums pērn bija 13,453 miljoni eiro, kas ir 2,3 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairākkārtīgi - līdz 22 488 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn Latvijā un citās valstīs bija vērojams būtisks energoresursu cenu kāpums, kā arī Krievijas sāktais plaša mēroga militārais iebrukums Ukrainā radīja nepieciešamību ieviest starptautiskas ekonomiska rakstura sankcijas attiecībā uz Krieviju, Baltkrieviju un to pilsoņiem.

Minētie notikumi radīja būtisku ietekmi uz politekonomiskajiem procesiem nozīmīgā pasaules daļā un nav paredzams, kā situācija varētu attīstīties nākotnē, tādējādi pastāv ekonomikas attīstības nenoteiktība, norādīts ziņojumā.

Patlaban uzņēmuma darbība turpinās ierastajā ritmā un nav vērojamas grūtības nodrošināt ikdienas saimniecisko darbību, tomēr vadība izvērtē situāciju, tostarp kara un ieviesto sankciju izraisītās krīzes ietekmi uz "Nafta LV" darbību.

"Nafta LV" valde iesaka peļņu 22 488 eiro apmērā nesadalīt un novirzīt uzņēmuma attīstībai.

Pērn uzņēmums turpināja attīstīt darbību iekšzemes degvielas vairumtirdzniecības sektorā. Saistībā ar karadarbību Ukrainā 2023.gadā neplānoti parādījās liels pieprasījums pēc degvielas piegādēm tieši uz Ukrainu.

"Nafta LV" ir izveidojies pastāvīgo klientu loks - transporta uzņēmumi, zemnieku saimniecības, ceļu būves uzņēmumi, degvielas uzpildes stacijas un plašs privātpersonu loks. Tāpat ir noslēgts līgums ar Lauku atbalsta dienestu, kas ļauj sekmīgi realizēt marķētās dīzeļdegvielas piegādes lauksaimniekiem, kā arī marķētās apkures degvielas piegādes gan privātajam sektoram, gan juridiskām personām siltuma ražošanas vajadzībām ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi.

Lai nodrošinātu pieprasījumu pēc apkures degvielas, "Nafta LV" marķē dīzeļdegvielu atbilstoši sezonas prasībām. Ziemas periodā tiek marķēta arktiskās klases dīzeļdegviela, bet tehnoloģiskajam nodrošinājumam ir uzstādītas jaukšanas iekārtas, kas atbilstoši likumdošanai paredzētas dīzeļdegvielas sajaukšanai ar biodīzeļdegvielu un degvielas marķēšanai ar plūsmas metodi.

"Nafta LV" ir noslēgti ilgtermiņa piegādes līgumi ar SIA "Orlen", SIA "Pirmas", SIA "Neste Latvija" un citiem piegādātājiem.

Degvielas piegādes pakalpojuma un elastības uzlabošanai, uzņēmums no vairākiem komersantiem nomā specializētās kravas transporta vienības degvielas pārvadāšanai. Līdz ar to tiek nodrošinātas degvielas piegādes, sākot ar nelieliem apjomiem no 1000 litriem līdz maksimālajam apjomam 32 000 litru vienā piegādē.

Šogad "Nafta LV" turpinās darbu pie klientu loka paplašināšanas un plāno kāpināt degvielas tirdzniecības apjomus.

"Nafta LV" apgrozījums 2022.gadā bija 30,484 miljoni eiro un peļņa - 512 886 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2011.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. "Nafta LV" pieder Andai Kārkliņai.