"Liepājas RAS" atklās astoņus miljonus vērto bioloģisko atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Rīga, 17.nov., LETA. Šodien reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā SIA "Liepājas RAS" notiks jaunās bioloģisko atkritumu pārstrādes rūpnīcas atklāšana, kuras izveidei investēti vairāk nekā astoņi miljoni eiro, liecina informācija kompānijas tīmekļvietnē.

Kā norāda kompānijā, 2021.gadā "Liepājas RAS" un SIA "Velve" kopīgi noslēdza projektēšanas un būvniecības darbu līgumu, vienojoties par jaunas bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas izveidi projektā "Divu fāzu sausās anaerobas fermentācijas sistēmas izveide poligonā "Ķīvītes" organisko atkritumu pārstrādei".

Projekta kopējie izdevumi ir 8,3 miljoni eiro bez pievienotā vērtības nodokļa, tostarp trīs miljonus eiro projekta īstenošanai piešķīrusi AS "SEB banka".

Projekta mērķis ir attīstīt organisko atkritumu pārstrādi reģionā, veicināt atkritumu vairākkārtēju izmantošanu un paaugstināt to izmantošanas efektivitāti, kā arī samazināt apglabājamo atkritumu apjomu par 9,5%, tādējādi atbilstot Eiropas Savienības prasībām.

Kompānijā norāda, ka rūpnīcas sausās fermentācijas pārstrādes tehnoloģija ļaus pārstrādāt bioloģiski noārdāmos atkritumus komposta materiālā, tādējādi samazinot resursu patēriņu, kā arī pārstrādes procesā tiks iegūta biogāze 800 000 kubikmetru gadā. Tikmēr koģenerācijas procesā saražotais siltums ap 700 megavatstundām tiks izmantots bioloģisko atkritumu pārstrādes procesu nodrošināšanai, bet pārējo siltumu izmantos poligona ēku apsildei un nomnieku vajadzībām.

Projekts īstenots sadarbībā ar "Velve", uzņēmumam realizējot projektēšanu un būvdarbus, kas ietvēra gan tehnoloģiskās ēkas, gan biomasas tuneļu ēku būvdarbus, kā arī nojumes, ceļu, laukumu un inženierkomunikāciju izbūves darbus.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Liepājas RAS" pērn strādāja ar 3,45 miljonu eiro apgrozījumu un 241 207 eiro peļņu. Kompānija reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 920 881 eiro.

"Liepājas RAS" īpašnieki ir Liepājas pašvaldība (65,85%), Dienvidkurzemes novada pašvaldība (3,29%) un SIA "RAS 30" (30,86%), kuras vienīgais īpašnieks ir Dienvidkurzemes novada pašvaldība.