Aizkraukles novadā apvienos komunālo pakalpojumu kapitālsabiedrības

Rīga, 17.nov., LETA. Aizkraukles novada pašvaldības dome pēc ilgākām diskusijām pieņēmusi lēmumu sākt pašvaldības komunālo pakalpojumu kapitālsabiedrību apvienošanas procesu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Deputāti pieņēma lēmumu uzdot SIA "Skrīveru saimnieks", SIA "Kokneses komunālie pakalpojumi" un SIA "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" divu mēnešu laikā sagatavot izvērtējumu un iesniegt kapitāldaļu turētāja pārstāvim savu redzējumu, vīziju par sagaidāmo reorganizāciju, pamatojot, kurš būtu piemērotākais iekļaujošās kapitālsabiedrības kandidāts. Tādējādi katrai no trim kapitālsabiedrībām tiekot dotas vienlīdzīgas iespējas pārliecināt lēmējvaru par sava redzējuma ieguvumiem un stiprajām pusēm.

Pēc šo kapitālsabiedrību priekšlikumu saņemšanas tiks izveidota darba grupa, kura izvērtēs kapitālsabiedrību iesniegto informāciju un sagatavos priekšlikumus izvērtēšanai domē.

Prognozējams, ka nākamais pārskats par kapitālsabiedrību apvienošanas procesa virzību varētu tikt prezentēts deputātu kopsapulcē nākamā gada martā.

Sēdē risinājās spraiga diskusija par novada iedzīvotāju informēšanu par kapitālsabiedrību apvienošanas procesa virzību un mērķiem. Koknesē dzīvojošais deputāts Dāvis Kalniņš pašvaldības vadītājam iesniedza iedzīvotāju vēstuli ar vairāk nekā 300 parakstiem pret novada kapitālsabiedrību reorganizāciju. Lēmums domes sēdē tomēr tika pieņemts, jo tā būtība atšķiroties no vēstulē aprakstītā iedomātā scenārija, skaidro pašvaldībā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pēc apgrozījuma no minētajiem trim uzņēmumiem lielākais bija "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" ar 1 miljona eiro apgrozījumu, seko "Kokneses komunālie pakalpojumi" ar 860 000 eiro apgrozījumu un "Skrīveru saimnieks" ar 390 000 eiro apgrozījumu.