"Betono mozaika" desmit darbības gados Latvijā investējusi jau vairāk nekā desmit miljonus eiro

Rīga, 15.nov., LETA. Betona bruģakmens un mazās arhitektūras elementu ražotājs SIA "Betono mozaika" desmit gados rūpnīcu izveidošanā Rīgā investējis vairāk nekā desmit miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums ražo ainavu veidošanas produktus un piegādā tos lielākajiem būvniecības uzņēmumiem, būvmateriālu veikaliem, maziem bruģēšanas uzņēmumiem un privātiem klientiem, bet savu darbību sāka, koncentrējoties uz ainavu veidošanas produktu piegādi būvmateriālu veikalu tīkliem, kas pārdod ainavu veidošanas produktus no "Betono mozaika" rūpnīcām Lietuvā.

Visintensīvāk "Betono mozaika" attīstība notika 2016.gadā un 2018.gadā, iegādājoties un modernizējot betona izstrādājumu rūpnīcu, savukārt 2019.gadā uzņēmums sāka apgādāt tirgu ar jau Rīgā ražotiem produktiem. Pašlaik "Betono mozaika" pieder divas rūpnīcas, jo pirms dažiem gadiem tā iegādājās bijušo AS "NordBrik" rūpnīcu. Tas sekmēja ražošanas jaudu palielināšanu un 2022.gadā tika pārdots vairāk nekā viens miljons kvadrātmetru bruģa.

Uzņēmums ir audzis arī pārdošanas apjoma ziņā un kopš 2021.gada, saglabājot stabilu vidējo gada pārdošanas pieauguma tempu 15% apjomā. 2023.gada beigās uzņēmums plāno pārdošanas ieņēmumu pieaugumu par 10%, salīdzinot ar 2022.gadu, arī šogad. Savukārt nākamgad saražotās produkcijas apjomu plānots saglabāt šī gada līmenī.

"Betono mozaika" valdes loceklis Šarūns Taralis informē, ka 2024.gadā "Betono mozaika" turpinās šogad iesāktos projektus Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales reģionos, kā arī produkcijas eksportu uz Igauniju. Nākamajā gadā plānots piedāvāt jaunus produktus un risinājumus.

Uzņēmuma mērķis ir arī sadarbība ar arhitektiem un ainavu arhitektiem, lai kopīgi atrastu labākos risinājumus un izstrādātu īpaši pielāgotus produktus.

"Betono mozaika" 2022.gadā strādāja ar 10,006 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 193 606 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Betono mozaika" reģistrēts 2013.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 5 015 100 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums "Concretus group".