"Amber Latvijas balzams" izsniedzis nodrošinājumu 13 miljonu eiro apmērā arī Lietuvā

Rīga, 14.nov., LETA. Alkoholisko dzērienu ražotājs AS "Amber Latvijas balzams" un tā māteskompānija "Amber Beverage Group Holding S.a.r.l." iepriekš noslēgtā darījumā ar "Rietumu banku" ir izsniegusi nodrošinājumu Lietuvā 13 miljonu eiro apmērā, liecina kompānijas paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

Kompānijā skaidro, ka nodrošinājums paredzēts "Amber Beverage Group Holding S.à r.l." kā kredīta ņēmēja saistību izpilde pret kredīta devēju - "Rietumu Banka", kas izriet no 2023.gada 11.aprīlī noslēgtā kredīta līguma par kredīta summu desmit miljonu eiro apmērā un atmaksas termiņu 2028.gada 10.aprīlī.

Darījuma ietekme uz "Amber Latvijas balzams" komercdarbību ir vērtējama pozitīvi. Kopējie ienākumi par nodrošinājuma sniegšanu provizoriski varētu būt 185 000 eiro, teikts ziņojumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā "Amber Latvijas balzams" un "Amber Beverage Group Holding S.a.r.l." izsniedza nodrošinājumu arī Igaunijā 13 miljonu eiro apmērā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Amber Latvijas balzams" Latvijā reģistrētas četras komercķīlas, kur divās no tām kompānija ir parādnieks, bet divās - ķīlas devējs. Jaunākā komercķīla kompānijai kā ķīlas devējam reģistrēta ar nodrošinātā prasījuma maksimālā summu 24 miljonu eiro apmērā. Komercķīlas ņēmējs ir "Rietumu banka", bet parādnieks "Amber Beverage Group Holding S.a r.l.".

"Amber Latvijas balzams" ieķīlājis preču zīmes "Rīgas melnais balzams", "Riga Black Balsam Cream", "Rīgas melnais balzams upeņu", "Riga Black Balsam Element", "Riga Black Balsam Cherry", "Riga Black Balsam Since 1752 Original Recipe" un "Grand Cavalier". Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles, kā arī aizliegts atkārtoti ieķīlāt komercķīlas priekšmetu.

Komercķīla nodrošina komercķīlas ņēmēja prasības, kas izriet no 11.aprīļa kredīta līguma. Komercķīla reģistrēta 27.aprīlī.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskotā informācija liecina, ka šogad 9.oktobrī "Amber Latvijas balzams" bija VID administrēto nodokļu parāds 6 907 587 eiro apmērā.

"Amber Latvijas balzams" strādāja ar 108,129 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 37,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 27,5% un bija 6,332 miljoni eiro.

Kopš 2015.gada "Amber Latvijas balzams" ir daļa no starptautiska alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncerna "Amber Beverage Group", kas strādā no galvenā biroja Luksemburgā, kā arī caur ražošanas un izplatīšanas uzņēmumiem Baltijas valstīs un citviet pasaulē.

"Amber Beverage Group" īpašnieks ir miljardieris Jurijs Šeflers. Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 10 495 660 eiro. "Amber Latvijas balzama" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.