Biržā "Nasdaq Riga" iekļaus "Eleving Group" obligācijas 50 miljonu eiro apmērā

Rīga, 6.nov., LETA. Šodien biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā iekļaus nebanku kreditētāja "Eleving Group" obligācijas 50 miljonu eiro apmērā, teikts biržas paziņojumā.

Biržā iekļaus 500 000 obligāciju ar nominālvērtību 100 eiro un kupona procentu likmi 13%.

Jau ziņots, ka Frankfurtes biržā no 31.oktobra sākta "Eleving Group" obligāciju kotēšana 50 miljonu eiro apmērā.

Kompānijas pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka šīm obligācijām piemēros dubulto kotēšanu - tās tiks kotētas gan Frankfurtes biržā, gan arī biržā "Nasdaq Riga".

Jaunajā obligāciju emisijā tās iegādājās vai apmainīja pret vecajām AS "Mogo" obligācijām aptuveni 2000 jaunu privāto un institucionālo investoru no Baltijas valstīm un Vācijas. Kopumā 75% investoru bija no Baltijas un 25% no Vācijas.

Piesaistītie līdzekļi galvenokārt tiks izmantoti, lai refinansētu "Mogo" obligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir nākamā gada 31.marts, kā arī, lai atmaksātu citas grupas saistības.

Šīs emisijas ietvaros "Eleving Group" piedāvāja nodrošinātas un garantētas obligācijas ar nominālvērtību 100 eiro, dzēšanas termiņu 2028.gada 31.oktobrī un kupona likmi 13%.

Nebanku kreditētājs "Eleving Group" šogad 2.oktobrī sāka publisko obligāciju piedāvājumu 75 miljonu eiro apmērā Baltijas valstīs.

"Eleving Group", kas 2012.gadā tika dibināts ar "Mogo Finance" nosaukumu, šobrīd strādā 16 pasaules tirgos, piedāvājot finanšu pakalpojumus mobilitātes un patēriņa segmentos.

Grupā ietilpst transportlīdzekļu finansēšanas segmenta zīmoli "Mogo", "Primero", "Renti" un "OX Drive", kā arī patēriņa finansēšanas zīmoli "Kredo", "Sebo", "Tigo" un "ExpressCredit". Grupas kopējais izsniegto aizdevumu apmērs ir aptuveni 1,5 miljardi eiro.

"Eleving Group" peļņa šogad pirmajā pusgadā bija 12,4 miljoni eiro, kas ir par 67,6% vairāk nekā 2022.gada pirmajā pusgadā. "Eleving Group" ieņēmumi 2023.gada pirmajā pusgadā bija 90,6 miljoni eiro, kas ir aptuveni tādā pašā līmenī kā pērn pirmajā pusgadā. Grupas neto portfelis jūnija beigās bija 295,1 miljons eiro.

Pēc nosaukuma maiņas "Mogo" zīmols tika saglabāts kā produktu zīmols gan Latvijā, gan arī ir pārstāvēts visos transportlīdzekļu finansēšanas tirgos "Eleving Group" produktu portfelī. Grupas galvenā mītne ir Latvijā. "Eleving Group" veic saimniecisko darbību Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Centrālāzijas reģionos, kā arī Austrumāfrikā.

Kompānija "Mogo" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds. "Mogo" Latvijā piedāvā līzinga, atgriezeniskā līzinga un auto nomas pakalpojumus.