"SEB banka" piešķir 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecības "Kraujas" modernizācijai

Rīga, 2.okt., LETA. "SEB banka" piešķīrusi 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Kraujas" Dobeles novada Bikstu pagastā modernizācijai, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Aizdevums paredzēts fermas kompleksa paplašināšanai un tehnoloģisko iekārtu iegādei, skābbarības novietnes izveidei, kā arī energoefektivitātes palielināšanai. Projekts tiek realizēts ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu.

Bankā norāda, ka piesaistītie līdzekļi ļaus zemnieku saimniecībai "Kraujas" uzbūvēt jaunu skābbarības novietni 2400 kubikmetru tilpumā, paplašināt esošo kūti, izveidojot 142 jaunas guļvietas lopiem, kā arī veikt pārbūves darbus slaukšanas robotu uzstādīšanai. Kūts tiks aprīkota ar diviem slaukšanas robotiem. Vienlaikus aizdevums paredzēts arī saimniecības energoefektivitātes celšanai - tiks uzstādīti saules paneļi.

Zemnieku saimniecības īpašnieks Ingars Ronis skaidro, ka šobrīd skābbarība daļēji tiek sagatavota skābbarības bedrēs, bet otra daļa - uz lauka, veidojot kaudzes. Tā nevar nodrošināt nemainīgi augstu barības kvalitāti visas sezonas laikā. Pēc projekta realizācijas visu nepieciešamo skābbarību esošajiem lopiem, kā arī plānotajam ganāmpulka pieaugumam būs iespējams sagatavot skābbarības novietnēs, kur barības sagatavošanas process ir vieglāk organizējams. Rezultātā tiks sagatavots pilnvērtīgs uzturs liellopu vajadzībām. Viss minētais ļaus paplašināt ganāmpulku un palielinās saimniecības darbības efektivitāti.

Zemnieku saimniecība "Kraujas" darbību sāka 1992.gadā. Šobrīd ganāmpulkā ir 180 liellopu, bet pēc investīciju ieguldīšanas ganāmpulku plānots būtiski paplašināt. Saimniecības darbības pamatvirzieni ir piena lopkopība un augkopība.

"Kraujas" 2022.gadā strādāja ar 752 995 eiro apgrozījumu un guva 149 421 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Zemnieku saimniecības "Kraujas" īpašnieks ir Ronis.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.