"SEB banka" izsniegusi 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Dalderi"

Rīga, 21.sept., LETA. "SEB banka" izsniegusi 1,4 miljonu eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Dalderi", aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka aizdevums zemnieku saimniecībai ir piešķirts jaunas kūts būvniecībai un saimniecības tehnoloģiskajai attīstībai. Saimniecībā šobrīd ir robotizēta govju slaukšana un barošana, taču plānots turpināt ieguldīt efektivitātes uzlabošanā, kā arī saimniecība plāno kļūt energoneatkarīgāka.

Pēc bankā minētā, zemnieku saimniecība būvēs jaunu kūti jaunlopiem. Tajā mājos apmēram 200 jaunlopu, kūts top uz kādreizējās fermas pamatiem, kas tagad pilnībā demontēta. 

"Piena govīm esam jau uzbūvējuši modernu, automatizētu kūti, tagad ir kārta jaunlopu kūtij. Arī tajā būs vajadzīgi roboti, kas veiks lopu barošanu. (..) Nākotnē plānojam jaunu mājokli arī piena teļiem, kas ļaus izveidot pilnībā automatizētu saimniecības ikdienas darba ciklu," skaidro "Dalderi" finanšu vadītāja Natālija Birkerte.

Zemnieku saimniecībā "Dalderi" ir kopumā apmēram 500 lopu un piena izslaukums pārsniedz septiņas tonnas dienā. "Dalderi" apsaimnieko zemi aptuveni 700 hektāru platībā, un līdzās piena ražošanai audzē vairākas kultūras - kviešus, rapsi, vasaras miežus, lauku pupas. Daļa no graudaugiem tiek izmantoti lopbarības sagatavošanai.

Birkerta Jelgavas rajona zemnieku saimniecība "Dalderi" reģistrēta 1992.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija. Zemnieku saimniecības vienīgais īpašnieks ir Jānis Birkerts. 2022.gadā zemnieku saimniecības apgrozījums bija 1,767 miljoni eiro, bet peļņa - 154 212 eiro.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.