RTU un "Latvijas Finieris" stiprina sadarbību izglītībā un zinātnē

Rīga, 18.sept., LETA. Parakstot sadarbības līgumu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un AS "Latvijas Finieris" vienojās veicināt zinātņietilpīgus risinājumus nākotnes izaicinājumu pārvarēšanai, tai skaitā inovācijas no koksnes kā atjaunojama materiāla atbilstoši bioekonomikas principiem, jaunas metodes tradicionālo materiālu un dažāda veida resursu atbildīgai izmantošanai aprites ekonomikā un ekonomikā kopumā, aģentūru LETA informēja RTU pārstāve Lāsma Vaivare.

Viņa atklāja, ka sadarbība tiks vērsta uz to, lai pilnveidotu inženiertehnisko speciālistu teorētiskās un praktiskās zināšanas atbilstoši mūsdienu darba tirgus prasībām un uzņēmuma vajadzībām, attīstītu pētniecību, tai skaitā sekmējot pētījumu veikšanu uzņēmumam svarīgos virzienos, veidotu inovatīvu studiju un darba vidi, nodrošinātu abpusēju zināšanu un tehnoloģiju pārnesi, kā arī vieslekcijas un prakses vietas.

RTU rektors Tālis Juhna pauda, ka stratēģiska sadarbība ar "Latvijas Finieri" "ir ļoti būtiska" universitātei.

"Stiprinot jau līdzšinējo sadarbību, redzam iespēju sadarboties gan studentu prakšu un absolventu nodarbinātības jautājumos, gan arī pētniecībā un inovācijās, kur spēcīga partnerība ar industriju ir ļoti nozīmīga. Turklāt sadarbībā mēs varam attīstīt pētniecību ne vien kokrūpniecības, bet arī enerģētikas, digitalizācijas, IT, medicīnas un citos virzienos, kas sasaucas ar uzņēmuma izaugsmes filozofiju," sacīja Juhna.

Arī "Latvijas Finieris" valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems uzsvēra "izšķirīgo lomu" sadarbībai ar zinātniskām organizācijām pētniecības un attīstības veicināšanā.

RTU ar uzņēmumu jau iepriekš sadarbojās, veicinot pētniecību un inovatīvu produktu attīstību tehniski prasīgās patēriņa nozarēs. Notikusi arī pieredzes apmaiņa kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanā, tā stiprinot tautsaimniecības konkurētspēju un visas piegādes ķēdes eksporta potenciālu. 

Jau ziņots, ka "Latvijas finiera" apgrozījums pērn sasniedzis 351,25 miljonus eiro, kas ir par 38,8% vairāk nekā 2021.gadā, bet peļņa palielinājās 2,5 reizes un bija 29,7 miljoni eiro.

Kompānija "Latvijas finieris" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 88 448 362 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana. Latvijā "Latvijas finierim" pieder 100% kapitāldaļu kompānijās "Verems", SIA "Latvijas finieris mežs" un AS "Riga wood baltic", kā arī 50% kapitāldaļu SIA "Troja" un SIA "SELF loģistika". AS "Ludzas mežrūpniecības saimniecībās" kompānijai pieder 99,3% kapitāldaļu.