Konkurences padome atļāvusi "Latvijas pārtikas ražotāja" un holdigkompānijas "Fortis VM" apvienošanos

Rīga, 18.sept., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi holdigkompānijas SIA "Fortis VM" un gatavās pārtikas ražotāja SIA "Latvijas pārtikas ražotājs" apvienošanos, aģentūru LETA informēja KP.

"Fortis VM" pieder 12 kapitālsabiedrības, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību "Elvi" veikalos, sabiedrisko ēdināšanu un būvmateriālu tirdzniecību.

Savukārt "Latvijas pārtikas ražotājs" ražo svaigās kulinārijas produktus - salātus, pankūkas, sviestmaizes un gaļas produktus -, ko pārdod divām ar "Fortis VM" saistītām sabiedrībām - "Elvi" franšīzes partnerim SIA "Vita mārkets" un SIA "Fresh Food Logistics".

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, padome secinājusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem, kuros Latvijā darbojas abi uzņēmumi, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lēmums pieņemts 13.septembrī.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Fortis VM" apgrozījums 2022.gadā bija 576 800 eiro, savukārt peļņa - 595 452 eiro. Kompānija dibināta 2021.gadā, tās pamatkapitāls ir 40 000 eiro. Kompānijā 88% daļu pieder Imantam Rendeniekam, 9% - Vitai Rendeniecei, bet 3% - Igrom Kozlovskim.

Savukārt "Latvijas pārtikas ražotājs" pagājušajā gadā strādāja ar 5,52 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 44,9% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānijas peļņa palielinājās par 47,4% un bija 532 885 eiro.

"Latvijas pārtikas ražotājs" ir reģistrēts 2010.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 2844 eiro. Kompānijas īpašnieki līdz šim bija Agija Dudko (90,01%) un Andris Freimanis (9,99%).