Izdevniecības "Dienas mediji" apgrozījums pērn samazinājies par 12,3%

Rīga, 14.sept., LETA. SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" apgrozījums pagājušajā gadā bija 1,65 miljoni eiro, kas ir par 12,3% mazāk nekā 2021.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga 5,5 reizes - līdz 308 202 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums 2022.gadā, kā arī iepriekšējos gados ir cietis zaudējumus, kuru rezultātā ir izveidojies negatīvs uzņēmuma kapitāls 858 319 eiro apmērā, un īstermiņa saistības pārsniedz apgrozāmos līdzekļus par 854 469 eiro. Uzņēmuma vadība pauž pārliecību, ka šo iemeslu dēļ kompānijas pastāvēšana nav apdraudēta, jo, viņuprāt, "Dienas medijiem" izdosies vienoties ar kreditoriem par papildu finansējuma piesaisti.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka pārskata periodā izdevies samazināt ražošanas pašizmaksu, kā arī pārdošanas un administratīvās izmaksas.

Savukārt 2023.gada 2.janvārī kompānija ir pārdevusi preču zīmi SIA "Izdevniecība "Dienas bizness"".

Nākotnē uzņēmuma vadība plāno pilnveidot laikrakstu "Diena", turpināt pievērst uzmanību specializētajiem pielikumiem, kā arī attīstīt portālu "www.diena.lv".

Kompānijas apgrozījums 2021.gadā bija 1,882 miljoni eiro, bet zaudējumi - 55 503 eiro.

Jau ziņots, ka Ekonomisko lietu tiesā (ELT) iesniegta uzņēmuma "Ostas parks" prasība pret "Izdevniecību "Dienas mediji"" un "Izdevniecību "Dienas bizness"" par vairāk nekā 1,5 miljonus eiro piedziņu. Uzņēmums lūdz piedzīt solidāri no abiem atbildētājiem naudas līdzekļus, kurus tas saskaņā ar vairākiem līgumiem esot aizdevis "Dienas medijiem". Aizdevumu atmaksai esot iestājies termiņš, bet tie neesot atmaksāti.

Laikraksta "Diena" galvenais redaktors Gatis Madžiņš aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka izdevēji "Ostas parka" prasību uzskata par nepamatotu.

Latvijas Televīzijas raidījums "de facto" vēstīja, ka "Izdevniecībās "Dienas mediji"" īpašnieks ir Edgars Kots paskaidrojumos tiesai ir paudis nostāju, ka pušu starpā noslēgtie un "Ostas parks" prasības pieteikumam pievienotie līgumi, kas dēvēti par aizdevuma līgumiem, nav bijuši aizdevuma līgumi, bet gan dāvinājumi, aiz kuriem šādā veidā tika apslēpta finansējuma piešķiršana "Ostas parka" izdotajiem preses izdevumiem ar finansējuma piešķīrēju saistīto personu interesēm atbilstoša laikraksta "Diena" politiskā un ekonomiskā satura un dienaskārtības veidošanai.

"Izdevniecība "Dienas mediji"" reģistrēta 2006.gada februārī, un tās pamatkapitāls it 10,925 miljoni eiro. Izdevniecības vienīgais īpašnieks ir Kots.