"SEB banka" piešķīrusi kopumā 1,1 miljona eiro aizdevumus zemnieku saimniecībai "Putriņas"

Rīga, 13.sept., LETA. "SEB banka" piešķīrusi divus aizdevumus kopumā 1,1 miljona eiro apmērā zemnieku saimniecībai "Putriņas" Glūdas pagastā, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Aizdevumi zemnieku saimniecībai piešķirti ilgtermiņa ieguldījumiem. Zemnieku saimniecība aizdevumu līdzekļus ieguldīs fermas rekonstrukcijā, automatizējot un tehnoloģiski uzlabojot fermas darbu. Daļu aizdevuma paredzēts ieguldīt arī fermas energoefektivitātē, uzstādot saules enerģijas paneļus.

Bankā norāda, ka zemnieku saimniecība "Putriņas" ir izveidota uz vecas fermas bāzes, tāpēc pēdējo gadu laikā tiek veikti apjomīgi ieguldījumi, lai savestu kārtībā ēkas, uzlabotu lopu turēšanas apstākļus un palielinātu piena ražošanu. Saimniecībā ar "SEB bankas" aizdevumu ir jau uzbūvēta jauna, pilnībā automatizēta kūts, kurā uzstādīti slaukšanas roboti, automātiskās barošanas sistēmas.

"Mērķis ir efektivitātes uzlabošana, lai iespējami samazinātu roku darbu un arī elektrības rēķinu. Darbaspēka trūkumu izjūtam jau sen, tā ir arī šā brīža aktualitāte, tāpēc cenšamies maksimāli visus procesus fermā robotizēt un automatizēt. Slaucamo govju kūts jau ir robotizēta, tagad kārta jaunlopu kūtij," skaidro zemnieku saimniecības "Putriņas" īpašniece Vera Veidliņa. 

Ieguldījums fermas modernizācijā tiek veikts ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) līdzfinansējumu.

Veidliņa atzīmē, ka arī saimniecības turpmākajā attīstībā iecerēts uzlabot tehnoloģiskos procesus, uzlabojot gan lopu barošanas, gan barības uzglabāšanas procesus. Otrs nozīmīgs virziens nākotnē būs fermas kompleksa teritorijas sakārtošana.

Zemnieku saimniecība "Putriņas" apsaimnieko aptuveni 550 hektāru zemes. Fermā ir apmēram 360 lopu. Saimniecības pamatbizness ir piena ražošana, bet papildus tam saimniecība attīstīta arī graudkopība. Daļu no graudiem saimniecība izmanto lopbarībai, daļu nodod.

2022.gadā zemnieku saimniecības "Putriņas" apgrozījums bija 1,197 miljoni eiro, bet saimniecības peļņa bija 386 918 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Zemnieku saimniecība "Putriņas" reģistrēta 1992.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Veidliņa.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.