Aitkopības uzņēmuma "Ingleby Latvia Agro" apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā samazinājies par 0,6%

Rīga, 11.sept., LETA. Aitkopības uzņēmums SIA "Ingleby Latvia Agro" pagājušo finanšu gadu, kas ilga no 2022.gada 1.jūlija līdz šī gada 30.jūnijam, noslēdza ar 463 278 eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi palielinājās par 37,2% un bija 257 408 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pārskata gadā uzņēmums nodarbojās ar aitu audzēšanu, kā arī tika iznomāta lauksaimniecības zeme, tehnika un aprīkojums radniecīgajam uzņēmumam SIA "Ingleby Dobele Agro".

Uzņēmuma skaidro, ka piedzīvotie zaudējumi saistīti ar jaunā aitkopības biznesa pakāpenisku attīstīšanu. "Ingleby Latvia Agro" plāno divu līdz trīs gadu laikā izveidot kvalitatīvu aitu ganāmpulku un pamazām palielināt pārdošanas apjomus.

Kā informē uzņēmuma vadība, iepriekšējā pārskata periodā ražojošo aitu māšu ganāmpulks palielināts no 910 līdz 1352 aitu mātēm, savukārt uz nākamo pārskata periodu ganāmpulku plānots palielināt līdz 1911 ražojošām aitu mātēm, vienlaikus attīstot aitu šķirni ar specifisku ģenētisko materiālu, kas sekmē kvalitatīvu un ātraudzīgu jēru attīstību.

Vadības ziņojumā norādīts, ka Ukrainas karš nav būtiski un tūlītēji ietekmējis uzņēmuma saimniecisko darbu.

Vienlaikus "Ingleby Latvia Agro" vadība piebilst, ka uzņēmums plāno turpināt iznomāt zemi un veikt citus ilgtermiņa ieguldījumus uzņēmumam "Ingleby Dobele Agro".

Jau ziņots, ka "Ingleby Latvia Agro" iepriekšējā finanšu gadu, kas ilga 2021.gada 1.jūlija līdz 2022.gada 30.jūnijam, noslēdza ar 466 176 eiro apgrozījumu, kas ir par 15% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi palielinājās par 28,4% un sasniedza strādāja 187 631 eiro.

"Ingleby Latvia Agro" ir reģistrēts 2002.gadā, un tā pamatkapitāls ir 4,804 miljoni eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Dānijas kompānijai "Ingleby Denmark 1".