IT uzņēmuma "Also Latvia" apgrozījums pērn sarucis par 14,4%

Rīga, 17.aug., LETA. Informācijas tehnoloģijas (IT) uzņēmums SIA "Also Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 74,712 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 10,8% un bija 1,006 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn Krievijas sāktais karš Ukrainā, energoresursu cenu kāpums un neskaidrība par nākotni ieviesa korekcijas arī "Also Latvia" darbības dinamikā, samazinot apgrozījumu.

"Also Latvia" vadība norāda, ka pandēmijas ietekme ir paātrinājusi digitālo transformāciju, uzņēmumi un valsts pārvalde apgūst attālināto darbības modeli, pakalpojumu un produktu piegādi, izmantojot digitālos kanālus. Gala patērētāju vidū pieaug pieprasījums pēc digitālās izklaides kanāliem un komunikācijas platformām.

Pagājušā gada viens no svarīgākajiem izaicinājumiem bija IT produktu nodrošinājums sabiedrībā pieaugošas neziņas apstākļos, saglabājot darbības stratēģisko fokusu uz digitālo platformu un IT risinājumu attīstību, teikts vadības ziņojumā.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka Latvijas tirgus IT produktu vairumtirdzniecības jomā ir nobriedis un tirgū valda sīva konkurence. "Also Latvia" pērn attīstīja mākoņrisinājumus un digitālo produktu pārdošanas platformas.

Savukārt uzņēmuma galvenās prioritātes 2023.gadā ir apgrozījuma un rentabilitātes līmeņa noturēšana gan vietējā, gan eksporta tirgos. Tāpat plānots turpināt darbu pie iekšējo procesu un korporatīvās pārvaldības pilnveidošanas.

2021.gadā kompānija strādāja ar 87,263 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,8% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 54,1% un bija 1,128 miljoni eiro.

IT uzņēmums SIA "Also Latvia" reģistrēts 1995.gada decembrī, un tā pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, kompānija pilnībā pieder Šveices holdingkompānijai "Also Holding AG".  Kompānijas pamatdarbība ir IT produktu vairumtirdzniecība.