"SEB banka" piešķīrusi 50 000 eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Rūķīšu tēja" saules paneļu uzstādīšanai

Rīga, 14.aug., LETA. "SEB banka" piešķīrusi 50 000 eiro aizdevumu zemnieku saimniecībai "Rūķīšu tēja" saules paneļu uzstādīšanai, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka zemnieku saimniecība, kurā audzē vairāk nekā 40 dažādu ārstniecības augu, investē saules paneļu uzstādīšanā, lai samazinātu enerģijas patēriņu.

"Ražošanas procesā vasaras mēnešos patērējam visvairāk enerģijas - gan ogu saldēšanai, gan nodrošinot tēju žāvēšanu. Saules paneļu sistēma mums sniedz iespēju lietot pašiem savu enerģiju,"  skaidro zemnieku saimniecības "Rūķīšu tēja" īpašnieks Raimonds Lignickis.

Pirmie saules paneļi zemnieku saimniecībā uzstādīti 2014.gadā, arī izmantojot "SEB bankas" aizdevumu.

Apmēram 95% tējas produkcijas uzņēmums audzē un kaltē savā saimniecībā. 

Kopš zemnieku saimniecības izveides 2000.gadā saimniecības platība pieaugusi no nepilna hektāra līdz vairāk nekā 30 hektāriem. Saimniecībā audzē vairāk nekā 40 dažādu ārstniecības augu, kas pārtop vairāk nekā 80 dažādās tējās, kā arī no augiem tiek gatavotas ēteriskās eļļas. Uzņēmums piedāvā arī ogu produkciju - ievārījumus, sīrupus un sulas.

Zemnieku saimniecība "Rūķīšu tēja" reģistrēta 2000.gadā, un tā atrodas Dobeles novada Krimūnu pagastā. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lignickis. 2022.gadā zemnieku saimniecības "Rūķīšu tēja" apgrozījums bija 456 979 eiro, bet saimniecības peļņa bija 42 902 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.