"Mikrotīkla" apgrozījums pērn sarucis par 10,8%

Rīga, 2.aug., LETA. Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Mikrotīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", pagājušajā gadā strādāja ar 334,297 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 5,3% un bija 85,78 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "MikroTik" vieta tirgū ir stabila, attīstību vēršot uz jaunu produktu izstrādi un eksporta apmēru palielināšanu.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka pērn turpinājās pieprasījuma pieaugums pēc augstas veiktspējas datu pārraides iekārtām. Lai to apmierinātu, gada pirmajā pusē uzņēmums laida pārdošanā vairākus inovatīvus produktus, tostarp ātrjaudīgus maršrutētājus un augstas caurlaidības komutatorus, kā arī nākamās paaudzes 60 gigahercu ierīces bezvadu datu pārraidei.

Covid-19 pandēmijas radītie pārrāvumi globālajās pusvadītāju, mikročipu un citu ražošanai nepieciešamo komponenšu piegāžu ķēdēs 2021.gada otrajā pusē izraisīja aizkavēšanos un apgrūtināja pasūtījumu izpildi 2022.gadā, īpaši tā pirmajā pusē.

Kopā ar piegādātājiem intensīvi strādājot pie komponenšu pieejamības uzlabošanas un alternatīvu izmantošanas "Mikrotīklam" pagājušā gada otrajā pusē izdevās ievērojami palielināt ražošanas un pasūtījumu izpildes piegādes tempus, tomēr ražošanas pārrāvumi un Ukrainā notiekošā karadarbība noveda pie apgrozījuma un peļņas samazinājuma 2022.gadā.

Pērn uzņēmums turpināja veikt pasākumus pētniecības un attīstības jomā, lai attīstītu jaunus produktus, kā arī pētītu iespējamos komponenšu alternatīvu risinājumus, kas dos iespēju ražot efektīvāk un strādāt rentablāk.

Vadības ziņojumā teikts, ka šajā gadā turpinās darbs pie jaunu produktu izstrādes. Analizējot pieprasījumu izmaiņas dažādās produktu grupās, kā arī no izplatītājiem saņemto informāciju, ir redzams pieprasījuma palielinājums LTE/5G un platjoslas optisko tīklu atbalstošu produktu segmentā.

Šajā gadā "Mikrotīkls" plāno būtiski atjaunot produkcijas klāstu, izmantojot jaunākās paaudzes "Wifi6" tehnoloģijas.

Ņemot vērā uzlabojumus komponenšu pieejamībā, kas ļauj operatīvāk organizēt ražošanu, paātrināt produkcijas apriti un samazināt uzkrājamo detaļu daudzumu, pieprasījuma struktūras izmaiņas, pieaugušās ēku uzturēšanas izmaksas, šajā gadā izlemts atteikties no plāna celt papildu noliktavu.

"MikroTik" 2021.gadā strādāja ar 374,6 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt uzņēmuma peļņa bija 90,578 miljoni eiro.

Kompānija "MikroTik" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder Arnim Riekstiņam un Džonam Tallijam.