"Nordic Plast" atklās otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līniju Olainē

Rīga, 25.maijs, LETA. Vides apsaimniekotāja "AS "Eco Baltia" grupas uzņēmums SIA "Nordic Plast" šodien atklās otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līniju Olainē, aģentūru LETA informē uzņēmumā.

Pasākums notiks plkst.12 "Nordic Plast" telpās Olainē.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Aivars Draudiņš, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda, Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP), "Eco Baltia" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs un "Nordic Plast" direktors Andris Trumars.

Pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar "Nordic Plast" un "Eco Baltia" vēsturisko attīstību, ar turpmākajiem attīstības un investīciju plāniem, kā arī tiks pārrunāta aprites ekonomikas virzība Latvijā.

LETA jau vēstīja, ka "Nordic Plast" investējusi 2,8 miljonus eiro jaunā otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnijā, kas otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudu palielinās līdz 30%.

Jaunā iekārta paredzēta darbam ar dažādas tīrības materiāliem, tādējādi veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bija apgrūtināta. Šķiroti tiks visi polimēru materiāli, ko jau pārstrādā "Nordic Plast" - LDPE plēve (zema blīvuma polietilēns), HDPE (cietās plastmasas izstrādājumi) un PP (polipropilēns).

Kompānijā norāda, ka tas ir būtisks ieguldījums arī attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi no pašreizējiem 22% līdz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apmēra līdz 2025.gadam.

Veiktās investīcijas jaunās "Nordic Plast" līnijas izveidei daļēji segtas no ES fonda projekta "SIA "Nordic Plast" polimēru pārstrādes parks"" līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka "Eco Baltia" pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 210,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 75,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 25,47 miljoni eiro. Grupas vadošie uzņēmumi ir AS "PET Baltija", SIA "Eco Baltia vide", SIA "Latvijas zaļais punkts", "Nordic Plast", Siguldas pilsētas SIA "Jumis", Čehijas "Tesil Fibres" un Lietuvas "Ecoservice".

"Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).

"Nordic Plast" reģistrēta 2000.gadā un tās pamatkapitāls ir 2,169 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 9,41 miljons eiro un peļņa 230 000 eiro. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publiskoti.