Mežizstrādātāja "Billerud Latvia" apgrozījums pērn palielinājies par 63,2%

Rīga, 25.maijs, LETA. Mežizstrādes uzņēmuma SIA "Billerud Latvia" (iepriekšējais nosaukums - "Billerudkorsnas Latvia") apgrozījums pērn bija 82,813 miljoni eiro, kas ir par 63,2% vairāk nekā gadu pirms tam, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās 3,1 reizi un sasniedza 3,94 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums nosaukumu mainījis 2022.gada 16.novembrī.

Uzņēmuma vadība skaidro, ka 2022.gadā apaļkoku realizācijas segments sasniedza augstāko cenas griestu punktu un tad pamazām sāka lejupslīdi.

"Billerud Latvia" atzīmē, ka, tā kā augošā meža krājumos bija iepriekšējos periodos pirktās cirsmas, tad rentabilitāte gada pirmajā pusē sasniedza nebijušus augstumus, bet 2022.gada otrajā pusē sāka trūkt sagatavošanas jaudas, jo zaru un mazvērtīgās koksnes cenas bija tik augstas, ka privātpersonas strauji iztīrīja savus privātos mežus. Gada beigās papīrmalkas cenas sāka stabilizēties.

Tāpat inflācijas un energoresursu cenu kāpums sāka bremzēt ražošanu, teikts ziņojumā. "Billerud Latvia" mežizstrādes apjomi pērn samazinājās par 13% līdz 421 625 kubikmetriem.

Uzņēmumā ražošanas apjoma kritumu skaidro ar izmaiņām klāstā - uz pusi samazinājās zāģbaļķu apjoms, bet pieauga sagatavotās papīrmalkas un malkas sortimentu apjomi, kuru sagatavošana ir laikietilpīgāka un iznākums mazāks.

"Tas pilnībā atspoguļo tirgus situāciju, kad zāģbaļķu pieprasījums un cenas strauji krīt, kamēr malkas cena sasniedz neadekvātu augstumu," uzsver "Billerud Latvia" vadība.

Vienlaikus vadības ziņojumā teikts, ka pērn tika apstiprināts investīciju plāns, kas ietver "harvesteru" un "forvardera" iegādi 2023.gadā, tādējādi garantējot lielu daļu no uzņēmumam nepieciešamās jaudas un uzlabojot darba drošību, ražību un pakalpojumu kvalitāti.

Uzņēmuma darbības plāns 2023.gadā paredz saglabāt esošo mežistrādes apjomu.

Jau ziņots, ka "Billerud Latvia" pērn strādāja ar 50,736 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 26,3% un bija 1,288 miljoni eiro.

Uzņēmums reģistrētt 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7,996 miljoni eiro. "Billerudkorsnas Latvia" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "BillerudKorsnas".