Karšu izdevēja "Jāņa sēta" apgrozījums pērn pieaudzis par 35,4%

Rīga, 25.maijs, LETA. Karšu izdevējs SIA "Jāņa sēta" pagājušajā gadā strādāja ar 1,777 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga 3,7 reizes un bija 113 433 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn lielākais apgrozījuma pieaugums saistīts ar ģeogrāfisko informācijas sistēmu izstrādes pakalpojumiem, sekmīgi izpildot publiskā sektora pasūtījumus. Tāpat tika turpināta aktīva darbība eksporta tirgos.

Vadība atzīmē, ka atzīstamus rezultātus pērn izdevies sasniegt arī izdevējdarbības un produktu vairumtirdzniecības sektoros, kur pārdošanas apjomā pēdējos gados aizvien svarīgāku lomu ir ieņēmušas grāmatas.

Kā norādīts ziņojumā, eksporta īpatsvars "Jāņa sētas" apgrozījumā 2022.gadā pārsniedza 20%, aptuveni saglabājot iepriekšējā gada līmeni īpatsvara ziņā, taču būtiski augot apjomā. Pērn kompānijas nozīmīgākie eksporta tirgi bija Zviedrija, Somija, Lietuva, Igaunija, Norvēģija, Vācija, un citas Eiropas Savienības valstis.

Nākotnes darbībā "Jāņa sēta" plāno turpināt attīstību, nostiprinot pozīcijas vietējā tirgū, vienlaikus meklējot jaunus eksporta tirgus un partnerus. Vadība paredz, ka 2022.gadā investētais ārvalstu tirgu izpētē un attiecību veidošanā atgriezīsies ar eksporta apjoma izaugsmes kāpināšanu.

Tikmēr vietējā tirgū turpmāk nozīmīgākie būs lielie ģeogrāfisko informācijas sistēmu izstrādes projekti, norāda vadība.

"Jāņa sēta" 2021.gadā strādāja ar 1,312 miljonu eiro apgrozījumu un 30 912 eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 106 700 eiro. "Jāņa sēta" īpašnieki ir AS "Solvina" (56%), kuras patiesais labuma guvējs ir Islandes valstspiederīgais Jons Helgi Gudmundsons, un Jānis Turlajs (44%).