Degvielas tirgotāja "Aris Baltija" apgrozījums pērn pieaudzis par 23%

Rīga, 25.maijs, LETA. Degvielas tirgotāja SIA "Aris Baltija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 59,85 miljoni eiro, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās vairākkārtīgi - līdz 12 979 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumu samazinājums, salīdzinot ar 2021.gadu, norāda uz "Aris Baltija" spēju pārvarēt 2021.gada krīzi, kas saistīta ar Covid-19 pandēmiju. Savukārt apgrozījuma pieaugumu noteikusi uzņēmuma spēja ātri reaģēt uz izmaiņā tirgū, klientu plūsmu diversifikācija, labāku nosacījum iegūšana no piegādātājiem, stratēģija izmaksu samazināšanai un parādu samazināšana.

Vadības ziņojumā minēts, ka pērn "Aris Baltija" turpināja paplašināt darbību, slēgt jaunus sadarbības līgumus, tādējādi paplašinot klientiem piedāvāto degvielas uzpildes staciju tīklu. Vienlaikus pilnveidota iepriekš izstrādātā sankciju risku samazināšanas politika un sankciju risku ietekmes uz klientu maksātspēju novērtēšanas un uzraudzības sistēma. 

Šīs darbības palielināja no klientiem saņemto avansu īpatsvaru naudas plūsmā, kas novērsa finanšu saistību ietekmi uz banku kredītiem. No klientiem saņemto avansu absolūtās vērtības pieaugums nodrošināja uzņēmuma apgrozāmo līdzekļu ieplūšanu, kas ļāva veikt savlaicīgus norēķinus ar partneriem par saņemtajām precēm un pakalpojumiem.

Šogad "Aris Baltija" plāno aktīvi piesaistīt jaunus sadarbības partnerus un palielināt klientu skaitu, vienlaikus rēķinoties vismaz ar ieņēmumu stabilizāciju pagājušā gada līmenī. Starp jau sāktajiem projektiem ir degvielas uzpildes staciju tīkla atvēršana Moldovā, Turcijā, Somijā, Zviedrijā. Sākta filiāles reģistrācija Kazahstānā.

2021.gadā "Aris Baltija" apgrozījums bija 48,645 miljoni eiro, kas ir par 2,1% mazāk nekā gadu iepriekš, un kompānija strādāja ar 164 804 eiro zaudējumiem pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Uzņēmums reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 42 280 eiro. "Aris Baltija" vienīgā īpašniece ir Žanna Krahotkina.