Rīga, 8.maijs, LETA. Tirdzniecības centrs "Spice" investējis 450 000 eiro saules paneļu parka izveidē, aģentūrai LETA pavēstīja "Spices" pārstāvji.
Kopumā uzstādīti 1450 saules paneļi ar kopējo sistēmas jaudu 652 kilovati. Paneļi klāj 5000 kvadrātmetrus tirdzniecības centra stāvvietas jumta un plānots, ka tie tirdzniecības centram saražos vismaz 555 531 kilovatstundu gadā.
Zaļā elektroenerģija tiks izmantota uzņēmuma pašpatēriņam un nodrošinās 15% no uzņēmuma kopējā elektroenerģijas patēriņa, atzīmē "Spicē".
"Elektrum" Energorisinājumu pārdošanas vadītājs Dzintars Reksnis atzīmē, ka saražoto elektroenerģiju "Spicē" plānots izmantot galvenokārt dzesēšanas sistēmām vasaras periodā.
Viņš skaidro, ka saules paneļu sistēmas izvietojums austrumu-rietumu virzienā nodrošina ilgāku un vienmērīgāku kopējo enerģijas izstrādi diennakts gaišajās stundās, nevis tikai izstrādes krasu kāpumu dienas vidū.
Kā informē centra "Spice" pārstāvji, saules paneļu parka uzstādīšana tika realizēta sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu "Elektrum". Saules elektrostacijām "Elektrum" nodrošina ilgtermiņa servisa un sasniedzamības garantiju.
Tirdzniecības centra "Spice" īpašniece SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 711 432 eiro. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar 10,302 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 3,522 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu informācija par 2022.gadu vēl nav publicēta.
"Tirdzniecības centra Pleskodāle" 75% kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Kapitel", bet 25% pieder Igaunijas uzņēmumam "Tristafan".
Tirdzniecības centrs "Spice" investējis 450 000 eiro saules paneļu parka izveidē
LETA 08.05.2023
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...