"MikroTīk" ziedo 250 000 eiro RTU inovatīvu vēža diagnostikas risinājumu meklēšanai

Rīga, 24.apr., LETA. Tehnoloģiju uzņēmums "Mikrotīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", ziedojis 250 000 eiro Rīgas Tehniskajai Universitātei (RTU), lai, iesaistot studentus un pilnveidojot viņu prasmes, sekmētu medicīnas tehnoloģiju attīstību Latvijā un meklētu inovatīvus vēža diagnostikas risinājumus, aģentūrai LETA pavēstīja RTU Sabiedrisko attiecību departamenta komunikācijas projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

RTU izsludinājis konkursu zinātņu universitāšu studentiem, aicinot līdz 10.maijam pieteikties programmā "Inno Health Hub", kurā starpdisciplinārām komandām būs jāmeklē risinājumi diviem izaicinājumiem, kas saistīti ar lielo datu vai genomu datu analīzi vēža diagnostikā. Konkursa kārtībā programmā tiks uzņemti ne vairāk kā 25 studenti.

Saņemot finansiālu un mentoru atbalstu, kā arī iespēju izmantot RTU HPC (High Performance Computing jeb augstas veiktspējas skaitļošana) infrastruktūru, vienai komandai būs jāmeklē risinājumi, kas saistīti ar lielo datu izmantošanu ļaundabīgo audzēju ģenētikā, diagnostikā un prognozēšanā pediatrijā, otrai - jāpēta mākslīgā intelekta izmantošana lielo vai genoma datu analīzē agrīnai vēža diagnostikai augstas izšķirtspējas attēlos.

Programma ilgs septiņus mēnešus, kuru laikā studenti papildinās zināšanas ģenētikā, HPC un mākslīgā intelekta tehnoloģijās, piedalīsies dizaina domāšanas, jaunrades, produktu attīstības un prototipēšanas darbnīcās, izstrādās un validēs prototipus, informē Vaivare. 

Prototipu izstrādei komandām būs pieejams līdz 45 000 eiro liels finansējums. Studenti varēs pretendēt arī uz 450 eiro lielu ikmēneša stipendiju.

Kā mentori programmā piedalīsies Latvijas Universitātes profesors Mārcis Leja un vadošā pētniece Inese Poļaka, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks Jānis Kloviņš un RTU HPC centra vadītājs Lauris Cikovskis. Atbalstu sniegšot arī RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas eksperti.

Kompānija "MikroTik" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder Arnim Riekstiņam un Džonam Tallijam.

Tallijs ziedojis 20 miljonu eiro Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai (BKUS), kur par šo naudu top Veselības aprūpes attīstības centrs, lai veicinātu universitāšu un dažādu zinātnes un inovāciju centru ciešu sadarbību.

"MikroTik" koncerns 2021.gadā strādāja ar 378,768 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 9,8% un bija 90,989 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par pagājušo gadu vēl nav pieejami.

Kopš 2017.gada "MikroTik" ziedojis ap 2,75 miljoniem eiro RTU laboratoriju modernizācijai, infrastruktūras uzlabošanai un iekārtu iegādei, informē RTU.