"SEB banka" piešķīrusi piecu miljonu eiro aizdevumu tirdzniecības centra "Spice" modernizācijai

Rīga, 6.apr., LETA. "SEB banka" piešķīrusi papildu aizdevumu piecu miljonu eiro apmērā tirdzniecības centram "Spice", līdz ar to sasniedzot kopējo aizdevuma summu 55 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Plānots, ka kopējās investīcijas tirdzniecības centra modernizācijas projektā sasniegs ap 10 miljoniem eiro.

Tirdzniecības centru "Spice" un "Spice Home" vadītāja Iveta Priedīte skaidro, ka interjera atjaunošana ir vitāli svarīga "Spices" kā vadošā tirdzniecības centra pozīciju saglabāšanai. Pērn investēti 3,7 miljoni eiro grīdas seguma maiņā, labierīcību un Palmu alejas atjaunošanā, savukārt šogad plānotie darbi ietvers visus trīs ātrijus un modes aleju.

Plānots, ka tiks modernizētas arī visas komunikācijas, uzlabota ventilācija un veikta apgaismojuma maiņa uz LED tehnoloģijām. Izveidota arī dzeramā ūdens stacija, kur ikviens apmeklētājs var bez maksas uzpildīt savu ūdens pudeli. 

Pērn "Spice" saņēma arī BREEAM ilgtspējas sertifikātu, kas apliecina, ka tirdzniecības centra ēka atbilst pasaules ilgtspējas standartiem. Tika uzstādīts jaunākās paaudzes gāzes katls ar kondensatoru, kas ļaus samazināt gāzes patēriņu par 10% un atgūt 10% no dūmgāzu temperatūras. Tāpat arī uz tirdzniecības centra jumta izveidots saules paneļu parks. 

Priedīte piebilst, ka šogad plānots turpināt jau iesāktās aktivitātes, lai saņemtu augstāku BREEAM sertifikācijas pakāpi, kas ietver apgaismojuma nomaiņu, vēl gudrāku energoresursu pārvaldību un efektīvāku atkritumu šķirošanu.

Tirdzniecības centra "Spice" īpašniece SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 711 432 eiro. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar 10,302 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 3,522 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Tirdzniecības centra Pleskodāle" 75% kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Kapitel", bet 25% pieder Igaunijas uzņēmumam "Tristafan". 

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.