Iepakojuma ražotāja "Gammaplasts" apgrozījums pērn palielinājies par 14,7%

Rīga, 27.marts, LETA. Iepakojuma materiālu ražotāja SIA "Gammaplasts" apgrozījums pagājušajā gadā bija 6,934 miljoni eiro, kas ir par 14,7% vairāk nekā 2021.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieaugusi 2,9 reizes - līdz 399 182 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušais gads uzskatāms par ļoti veiksmīgu. Apgrozījuma kāpumu veicināja produkcijas cenu kāpums, ko savukārt ietekmēja straujais elektroenerģijas cenu, kā arī materiālu, loģistikas un dažādu pakalpojumu cenu kāpums.

Būtiskā elektroenerģijas cenu kāpuma dēļ "Gammaplasts" pērn bija spiests mainīt darba režīmu, maksimāli noslogojot brīvdienas, kā arī uz laiku apturot ražotni.

Vienlaikus uzņēmums pērn saņēmis jaunu ražošanas līniju, kas palielināja ražošanas jaudu un apgrozījumu. Gada laikā ieviesti jauni produkti, ieviestas jaunas presformas, kā arī noslēgti līgumi ar jauniem klientiem gan Latvijā, gan ārzemēs. 

Pērn "Gammaplasts" iegādājies vēl vienu ražošanas līniju produkcijas ar tilpumu no 10 līdz 25 litriem ražošanai. Kopējās investīcijas ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu realizētajā projektā par trīs ražošanas līniju nomaiņu un saspiestā gaisa sistēmas maiņu sasniedza 1,5 miljonus eiro.

Savukārt 2023.gadā plānots iegādāties ražošanas iekārtu produkcijas ar tilpumu no četriem līdz pieciem litriem ražošanai, ieguldot apmēram 700 000 eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā vietējās bankas atteikušās pieņemt naudu no Krievijas un Baltkrievijas, tāpēc "Gammaplasts" pārtraucis sadarbību ar klientiem Baltkrievijā un vienīgo klientu Krievijā. Joprojām viens Baltkrievijas klients ir parādā uzņēmumam, jo nav iespējams saņemt apmaksu no Baltkrievijas.

2021.gadā uzņēmums strādāja ar 6,048 miljonu eiro apgrozījumu un guva 137 657 eiro peļņu.

"Gammaplasts" reģistrēts 1999.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 479 485 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA "GP Group" (97%), kas pieder Aleksandram Usiļonokam (55%) un Vadimam Vibornovam (45%), un Andrejs Artjomovs (3%).