Saplākšņa ražotāja "Troja" apgrozījums pērn pieaudzis par 35,1%

Rīga, 24.marts, LETA. AS "Latvijas finieris" koncerna uzņēmuma SIA "Troja" apgrozījums pagājušajā gadā bija 31,256 miljoni eiro, kas ir par 35,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga trīs reizes un bija 1,492 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka, apgrozījuma pieaugums saistīts ar palielinātu eksporta pieprasījumu Eiropas Savienības (ES) un citās valstīs, kā arī cenu kāpumu kopējās inflācijas ietekmē.

Vienlaikus uzņēmumā informē, ka gada sākumā būtisku nenoteiktību izraisīja Ukrainas karš, kas gan ietekmēja izejmateriālu piegādes, gan, samazinoties Krievijas un Baltkrievijas saplākšņu ražotāju iespējai pārdot savu produkciju Eiropā, izraisīja paaugstinātu bērza saplākšņu produktu pieprasījumu un cenu kāpumu.

"Troja" vadība atzīmē, ka 2021.gadā uzstādītais saules paneļu parku ar kopējo jaudu 222 kilovati pērn nodrošināja 11,6% no ražotnes kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet 2022.gada trešajā un ceturtajā ceturksnī uzņēmums saņēma valsts atbalstu elektroenerģijas izmaksām cenas samazinājuma veidā.

Kā informē uzņēmuma vadība, atsevišķu produktu grupās ar augstāku pievienoto vērtību pieauga ražošanas apjoms, savukārt pārdoto produkcijas vienību skaits palielinājās par 10%. Lai izpildītu saņemtos pasūtījumus, uzņēmumā palielinājās nomātā personāla nostrādāto stundu skaits.

Vienlaikus pērn uzņēmumā ieviesta un uzturēta integrētās vadības sistēma atbilstoši kvalitātes vadības sistēmas starptautiskajam standartam, savukārt, lai mazinātu saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, ieviesta energopārvaldības sistēma.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2022.gadā "Troja", investējot 0,6 miljonus eiro, labiekārtoja teritoriju, paplašināja noliktavas platības un uzlaboja ražošanas iekārtas, tādējādi nodrošinot uzņēmuma attīstību nākotnē.

Šogad "Troja" plāno pārdošanas apjoma pieaugumu par 8%, balstoties pieņēmumā, ka ekonomiskā aktivitāte būs vismaz 2022.gada līmenī un paplašināsies noieta tirgi produktiem ar augstāku pievienoto vērtību.

Tāpat uzņēmumā plānots īstenot pasākumus, lai samazinātu energoresursu izmaksas produkcijas pašizmaksā.

Vienlaikus uzņēmuma "Troja" vadība uzskata, ka joprojām tālāku uzņēmuma attīstību ietekmē darba spēka resursu pieejamība. Lai to mazinātu, "Troja" sadarbojas ar izglītības iestādēm un ir Latvijas Darba devēju konfederācijas sadarbības partneris Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projektā darba vidē balstītu mācību īstenošanā.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums turpinās nodarbināt nomātu darbaspēku.

Jau ziņots, ka 2021.gadā apgrozījums pagājušajā gadā bija 23,143 miljoni eiro, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 39,9% un bija 499 376 eiro.

Kompānija "Troja" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,799 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitālā 50% pieder "Latvijas finierim", bet 18,49% daļu pieder Jānim Biķim, 9,97% - Jurim Mikitānam, 11,09% - Irinai Mežalei, 4,02% - Ligitai Kalniņai, 3,54% - Ludmilai Petrovai, bet pa 0,96% pieder Konstantīnam Gerasčenko, Arinai Lisovai un Nikolajam Vasiļonokam.