"Tele2" auditētais apgrozījums pērn pieaudzis par 8,9%

Rīga, 8.marts, LETA. Mobilo sakaru operatora SIA "Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% - līdz 33,106 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka 2022.gads "Tele2" bija izaugsmes gads, neraugoties uz būtiskiem darbības apgrūtinājumiem Krievijas izraisītā kara dēļ, jo īpaši, palielinoties enerģijas izmaksām. Uzņēmums apkalpoja aizvien pieaugošu mobilo sakaru klientu skaitu Latvijā, noslēdzot gadu ar vairāk nekā vienu miljonu pakalpojumu pieslēgumu.

Apgrozījuma pieaugums vadības ziņojumā skaidrots ar sekmīgu komerciālo stratēģiju. Tāpat norādīts, ka pērn "Tele2" turpināja attīstīt digitālus risinājumus gan tirdzniecībā un klientu apkalpošanā, gan arī darbības nodrošināšanā.

Gada laikā "Tele2" saglabāja pozitīvu bilanci piesaistot klientus ar numura saglabāšanas pakalpojuma palīdzību, kā arī veica virkni tehnoloģisku jauninājumu, turpinot infrastruktūras attīstību. Izsolē tika iegūti būtiski frekvenču spektra resursi, kas ļaus uzņēmumam turpmākajos gados strauji palielināt 5G tehnoloģijas pārklājumu valsts teritorijā.

Nesaņemot Latvijas un Lietuvas regulatoru atļaujas plānotajam tīkla koplietošanas modelim, tostarp frekvenču koplietošanai, pērn pabeigta "Tele2" kopsabiedrības SIA "Centuria" likvidācija.

Uzņēmums 2022.gadā turpināja ieguldīt infrastruktūras attīstībā, nodrošinot mobilo sakaru tīkla izvēršanu un jaudas palielināšanu. "Tele2" veica ieguldījumus, lai izsolē iegādātos frekvenču spektra resursus un attīstītu jauno, perspektīvo 5G tehnoloģiju, kā arī lai pilnveidotu 4G/LTE ātrgaitas mobilo datu pakalpojumu pārklājumu un ietilpību. 

Pērn infrastruktūrā, pakalpojumos un tehnoloģijās ieguldīti 16,9 miljoni eiro. 

2023.gadā "Tele2" turpinās ieguldīt tehnoloģiju un pakalpojumu attīstībā, panākot 5G tehnoloģijas pārklājuma paplašinājumu, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat pērn "Tele2" uzstādīja saules paneļus 20 bāzes stacijām, kas labvēlīgu laika apstākļu gadījumā ļaus nosegt līdz 100% nepieciešamās elektroenerģijas mobilo sakaru bāzes stacijas darbības nodrošināšanai. 

"Tele2" klientu centros vairs neizsniedz plastmasas maisiņus, tos aizstājot ar papīra maisiņiem, kas ražoti no 100% atjaunojamajiem resursiem un ļaus ietaupīt gadā 700 kilogramu plastmasas. Sabiedrība arī samazinājusi plastmasas iepakojumu "Zelta Zivtiņa" zīmola SIM kartēm, kas gadā ļaus samazināt iepakojumā izmantotās plastmasas apmēru uz pusi.

Jau vēstīts, ka 2021.gadā "Tele2" strādāja ar 152,246 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% un bija 31,864 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige".