"Enefit" no janvāra nodrošina valsts atlaidi elektroenerģijas piegādei aizsargātiem lietotājiem

Rīga, 24.janv., LETA. Elektroenerģijas kompānija "Enefit" No 2023.gada janvāra pievienojies elektroenerģijas aizsargāto lietotāju valsts atbalsta programmai, nodrošinot valsts piešķirto atlaidi aizsargātajiem lietotājiem, aģentūru LETA informēja "Enefit" pārstāvji.

"Enefit" kļuvis par vienu no trijiem elektroenerģijas tirgotājiem Latvijā, kas izstrādājis informācijas tehnoloģiju rīku, ar kura palīdzību iespējams nodrošināt valsts piešķirto atlaidi aizsargātajiem lietotājiem.

Aizsargāto lietotāju valsts atbalsta programma nodrošina atlaides daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām vai maznodrošinātām personām, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti un personām ar pirmās invaliditātes grupu vai tās aizgādnim dod iespēju saņemt valsts atlaidi elektroenerģijai. Informācijas tehnoloģiju rīks savieno "Enefit" klientu sistēmu ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) informācijas sistēmu, kas apstrādā saņemtos datus un nosaka, kuri no klientiem ir aizsargātie lietotāji.

"Enefit" valdes loceklis un privātpersonu segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns norāda, ka šogad "Enefit" mājsaimniecību portfelis tuvojas 100 000 lietotājiem un aizsargāto lietotāju apkalpošana ir nākamais solis "Enefit" attīstībā, sniedzot atbalstu sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu interesēm.

Aizsargātā lietotāja atlaides saņemšanas process ir automatizēts. Visiem esošajiem "Enefit" aizsargātajiem lietotājiem atlaide automātiski stājas spēkā no 2023.gada janvāra un tā tiks iekļauta februāra rēķinā. Jaunajiem lietotājiem atlaide stāsies spēkā no līguma sākuma datuma.

"Enefit" nodrošina valsts piešķirto ikmēneša elektroenerģijas atlaidi aizsargāto lietotāju grupām - daudzbērnu ģimenēm - 20 eiro, trūcīgām vai maznodrošinātām personām - 15 eiro, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti - 15 eiro un personām ar pirmās invaliditātes grupu vai tās aizgādnim - 15 eiro apmērā. Atlaide attiecas uz patērēto elektroenerģiju un sadales sistēmas pakalpojumu. 

"Enefit" ir reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,485 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 114,88 miljoni eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi pieauga 2,2 reizes - līdz 2,54 miljoniem eiro. "Enefit" pieder Igaunijas uzņēmumam "Eesti Energia".