"Enefit" šogad prognozējoši gadu noslēgs ar peļņu

Rīga, 29.dec., LETA. Elektroenerģijas kompānijas "Enefit" apgrozījums šogad būtiski pieaugs un prognozējoši uzņēmums gadu noslēgs ar peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, aģentūrai LETA norādīja "Enefit" valdes priekšsēdētājs Krists Mertens.

Viņš skaidroja, ka šogad, būtiski pieaugot elektroenerģijas un dabasgāzes cenām tirgū, ievērojami pieaudzis arī "Enefit" apgrozījums. Tomēr, lielās energoresursu cenu svārstības, kas radīja ne mazums izaicinājumu, jo īpaši risku vadības jomā, kā arī kompānijas stingrā apņemšanās neatkāpties no iepriekš ar klientiem noslēgto fiksētās cenas līgumu izpildes, ir ietekmējis uzņēmuma peļņas prognozi.

"Neskatoties uz to, paredzu, ka šo gadu "Enefit" Latvijā noslēgs ar pozitīvu zīmi, pretstatā 2,5 miljonu eiro lieliem zaudējumiem pērn," uzsvēra Mertens.

Līdz ar "Enefit" uzņēmumu grupas būtiski pieaugušajām investīcijām atjaunīgās enerģijas projektos, Latvijas tirgū šogad turpinājās uzsākto ilgtermiņa elektroenerģijas fiksētās cenas produktu tirdzniecība, kuru izpildei elektroenerģijas piegāde tiek nodrošināta tieši no šiem projektiem. Kā skaidroja Mertens, tā rezultātā "Enefit" šobrīd var tirgū piedāvāt zemākas fiksētas cenas elektroenerģijas produktu.

"Tas ir palīdzējis ievērojami palielināt mājsaimniecību klientu portfeli, kurā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, klientu skaits ir dubultojies. Šogad ievērojami pieauga arī enerģijas risinājumu projektu realizētais skaits," norādīja Mertens, paužot, ka īpaši augsts pieaugums bija tieši saules paneļu risinājumos mājsaimniecībām, pārsniedzot 500 projektu skaitu. Kopējais nākotnes līgumos pārdotais elektroenerģijas apjoms šogad biznesa klientu segmentā pārsniedza trīs teravatstundas (TWh).

"Enefit" valdes priekšsēdētājs arī skaidroja, ka ģeopolitiskās situācijas pasliktināšanās rezultātā un tai sekojošais energoresursu cenu straujais pieaugumu radīja likviditātes problēmas daudziem enerģijas tirgotājiem visā Eiropā - redzams, ka piepildījušās arī sliktākās prognozes - atsevišķu uzņēmumu iziešanu no tirgus. Kā skaidroja Mertens, pamanāmākais piemērs Baltijas reģionā bija lietuviešu uzņēmuma "Perlas Energia", kas nespēja pildīt pret klientiem dotās saistības, kā rezultātā pārtrauca savu darbību. "Šis ir atgādinājums tam, ka krīzes laikā jo īpaši svarīgi ir izvērtēt ne tikai cenu, bet arī uzņēmuma spēju pildīt dotos solījumus," pauda "Enefit" vadītājs. 

"Enefit" ir reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,485 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 114,88 miljoni eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi pieauga 2,2 reizes - līdz 2,54 miljoniem eiro. "Enefit" pieder Igaunijas uzņēmumam "Eesti Energia".