"Kronus": Kokrūpniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem 2023.gada sākumā sagaidāms apgrozījuma kritums

Rīga, 20.dec., LETA. Apaļkoku cenu samazināšanās dēļ kokrūpniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem 2023.gada sākumā sagaidāms apgrozījuma kritums, aģentūru LETA sacīja kokapstrādes uzņēmumā "Kronus".

Uzņēmumā atzīmē, ka pasaules valdību atbalsts Covid-19 laikā sekmēja strauju pieprasījuma atkopšanos pēc pandēmijas, bet strauji augošais pieprasījums uzlika papildus slogu uz jau tā trauslajām globālajām piegāžu ķēdēm, kas tāpat kā energoresursu cenu pieaugums sekmēja inflāciju.

Šobrīd tirgus atrodas izteiktā turbulencē. Kokrūpniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem 2023.gada sākumā sagaidāms apgrozījuma kritums, galvenokārt apaļkoku cenu samazināšanās dēļ, ko pastiprinās globālās ekonomikas atdzišanas izraisīts pieprasījuma samazinājums, skaidro "Kronus" eksperti.

Uzņēmumā paredz, ka, saglabājoties zemam pieprasījumam, nozares uzņēmumi būs spiesti domāt par ražošanas apjomu un darbinieku skaita samazināšanu, bet papildu spiedienu nozarei uzliks augstās energoresursu cenas, kas krītoša pieprasījuma apstākļos samazinās uzņēmumu peļņu.

Apstākļos, kad situācija koksnes tirgū ir ārkārtīgi mainīga, cenu turpmākā veidošanās būs atkarīga no vispārējās ekonomiskās situācijas un tirgus pieprasījuma, atzīmē "Kronus".

Uzņēmumā norāda, ka pašreizējā cenu samazināšanās var mudināt pircējus gaidīt zemākas cenas nākamajā periodā un aizturēt nepieciešamos pasūtījumus, bet šāda rīcība var kaitēt esošajām ilgtermiņa partnerībām starp klientiem un piegādātājiem. Turklāt, visticamāk, 2023.gada pirmajā ceturksnī būs cenu kāpums.

Vienlaikus "Kronus" eksperti paredz, ka ekonomiku gaida izaugsmes palēnināšanās, iespējams, pat recesija šī gada ceturtajā ceturksnī un 2023.gada pirmajā ceturksnī.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Kronus" apgrozījums 2021.gadā palielinājās gandrīz divas reizes un bija 87,752 miljoni eiro. Vienlaikus kompānijas peļņa bija 10,242 miljioni eiro pretstatā zaudējumiem 2020.gadā.

"Kronus" dibināts 2000.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 341 264 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma īpašnieki ir 16 privātpersonas, bet patiesie labuma guvēji ir Aleksandrs Minajevs, Igors Ževaks un Andrejs Dikins.