"SEB banka" piešķīrusi trīs miljonu eiro aizdevumu "Liepājas RAS"

Rīga, 9.nov., LETA. "SEB banka" piešķīrusi trīs miljonu eiro aizdevumu SIA "Liepājas RAS" bioloģiski noārdāmu atkritumu pārstrādes sistēmas izveidei poligonā "Ķīvītes" Grobiņas pagastā, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

"SEB bankas" pārstāvji norāda, ka aizdevums paredzēts specializētā aprīkojuma un tehnikas iegādei.

"Apstrādājot sadzīves atkritumus pēc jaunā tehnoloģiskā risinājuma, poligonā ik gadu tiks apglabāti aptuveni par 9,5% mazāk sadzīves atkritumu," min "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols.

Viņš arī norāda, ka bioloģisko atkritumu dalīta vākšana un pārstrāde ir Latvijas turpmāko gadu viens no lielākajiem izaicinājumiem, jo regulējuma prasības paredz no 2024.gada ieviest šķirošanas sistēmu pārtikas un dārzu atkritumiem, kas attiecīgi arī būs jāpārstrādā.

Visi projektā plānotie būvdarbi, kas ietver gan tehnoloģiskās ēkas būvdarbus, gan biomasas tuneļu ēku būvdarbus, gan nojumes, gan ceļu, laukumu un inženierkomunikāciju izbūves darbus, turpināsies līdz 2023.gada nogalei.

Pēc bankā minētā, izvēlētā tehnoloģija ļaus pārstrādāt bioloģiski noārdāmus atkritumus komposta materiālā, kas izmantojams apzaļumošanai, inženiertehniskām vajadzībām, tilpņu aizbēršanai un ainavu veidošanai, tādējādi samazinot poligonā apglabājamo atkritumu daudzumu un tautsaimniecībā izmantoto minerālresursu patēriņu. Pārstrādes procesā tiks iegūta arī biogāze, ko izmantos atjaunojamās enerģijas ražošanā.

"Liepājas RAS" ir reģionālais atkritumu apsaimniekotājs, kas veic sadzīves atkritumu pieņemšanas un apsaimniekošanas pakalpojumus atkritumu poligonā "Ķīvītes" Grobiņas pagastā.

Kompānija īsteno Kohēzijas fonda līdzfinansētu projektu "Divu fāžu sausās anaerobas fermentācijas sistēmas izveide poligonā "Ķīvītes" organisko atkritumu pārstrādei", kas izmanto anaerobo pārstrādes metodi" ietvaros, ar Kohēzijas fonda finansējumu sešu miljonu eiro apmērā.

"Liepājas RAS" reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 920 881 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas īpašnieki ir Liepājas valstspilsētas pašvaldība (65,85%), SIA "RAS 30" (30,86%), kura pieder Dienvidkurzemes novada pašvaldībai, un arī pati Dienvidkurzemes novada pašvaldība (3,29%). 2021.gadā kompānijas apgrozījums bija 3,169 miljoni eiro, bet peļņa - 241 859 eiro.

Pēc aktīvu apmēra "SEB bank" ir trešā lielākā banka Latvijā.