"MikroTik" koncerna apgrozījums pērn palielinājies par 5,5%

Rīga, 1.nov., LETA. Tehnoloģiju uzņēmuma "MikroTīkls", kas darbojas ar zīmolu "MikroTik", koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 378,768 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 9,8% un bija 90,989 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vienlaikus koncerna mātesuzņēmums "MiroTīkls" pērn strādāja ar 374,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,9% vairāk nekā 2020.gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās par 9,9% un bija 90,58 miljoni eiro.

Koncerna gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka koncerna vieta tirgū ir stabila, attīstību vēršot uz jaunu produktu izstrādi un eksporta apmēru palielināšanu.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2021.gada pirmajā pusē tika realizētas lielas ātrdarbīgu mājas pieslēgumu iekārtu piegādes par 2020.gadā saņemtajiem pasūtījumiem, kas saistītas ar masveidīgo pāreju uz attālinātu darbu Covid-19 pandēmijas ietekmē.

Savukārt 2021.gada otrajā pusē pieauga pieprasījums pēc uzņēmuma pakalpojumiem viesmīlības segmentā, tostarp viesnīcās un lidostās, ko veicināja Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanās pastiprinātas vakcinācijas aptveres ietekmē.

Pēc koncerna vadības vēstītā, šajā gadā turpinās pieprasījuma pieaugums pēc augstas veiktspējas datu pārraides iekārtām, un lai to apmierinātu, 2022.gada pirmajā pusē koncerns pārdošanā laida vairākus inovatīvus produktus, tostarp ātrjaudīgus maršrutētājus un augstas caurlaidības komutatorus.

Tāpat koncerns kopā ar piegādātājiem intensīvi strādā pie komponenšu pieejamības uzlabošanas un alternatīvu izmantošanas.

Darbs pie jaunu produktu izstrādes turpinās, un šā gada otrajā pusē koncerns plāno izlaist jaunus piekļuves punktus un dažādas iekārtas.

Vadības ziņojumā teikts, ka šajā gadā koncerns pieņēmis lēmumu likvidēt meitasuzņēmumu SIA "MTIP", pārņemot saimniecisko darbību uz mātesuzņēmumu, tostarp arī norēķinus ar klientiem un piegādātājiem.

2020.gadā "MikroTik" koncerns strādāja ar 358,901 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 24,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 15,1% un sasniedza 82,885 miljonus eiro.

Kompānija "MikroTik" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder Arnim Riekstiņam un Džonam Tallijam.