Kokapstrādes uzņēmuma "Kurekss" koncerna apgrozījums pērn palielinājies par 47,8%

Rīga, 26.sept., LETA. Kokapstrādes uzņēmuma SIA "Kurekss" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 88,529 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 47,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa palielinājās gandrīz septiņas reizes un bija 19,801 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2021.gadā "Kurekss" varēja nodrošināt vienmērīgu izejvielu piegādi gan zāģētavai, gan granulu ražotnei, tādējādi ražošana tika nodrošināta plānotajos apmēros. Tāpat "Kurekss" realizēja produkciju, nodrošinot sabalansētus noliktavu atlikumus.

Uzņēmuma vadība arī atzīme, ka tika pabeigts zāģmateriālu kalšu modernizācijas projekts.

Vadības ziņojumā minēts, ka 2022.gada pirmajā pusē būtiski pieauga pieprasījums pēc zāģmateriāliem un to cena, un, lai gan gada otrajā pusē novērojams pieprasījuma un cenas kritums, uzņēmuma vadība šo prognozē kā finansiāli veiksmīgu. Vienlaikus uzņēmums paredz, ka būtisku apgrozījuma pieaugumu dos lielais pieprasījums pēc granulām un to cenu kāpums.

Kompānijas konsolidētais pārskats iekļauj datus par "Kurekss" un tās meitasuzņēmumu SIA "Kurzemes granulas".

2020.gadā "Kurekss" koncerna apgrozījums bija 59,906 miljoni eiro, kas ir par 4,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 21% un bija 2,869 miljoni eiro.

Kompānija "Kurekss" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kompānijas kapitāldaļas vienādās daļās pieder Arnim Apsītim un Jānim Apsītim.