"Reģionālā investīciju banka" piešķir 13 miljonu kredītu ēku kompleksa "Ezerjugla" būvniecībai

Rīga, 14.jūn., LETA. "Reģionālā investīciju banka" piešķīrusi 13 miljonu eiro kredītu nekustamo īpašumu attīstītāja AS "Murjāņu 70" būvētā ēku kompleksa "Ezerjugla" būvniecības pabeigšanai, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Projektā plānotas astoņas četrstāvu ēkas ar vairāk nekā 500 divistabu un trīsistabu dzīvokļiem 44 līdz 102 kvadrātmetru platībā. Tāpat plānots izbūvēt 535 virszemes un pazemes autostāvvietas.

"Ezerjuglas" dzīvojamo ēku kompleksu plānots nodot ekspluatācijā 2022.gada nogalē.

Komplekss robežojas ar Juglas ezera piekrasti, kur 2500 kvadrātmetru platībā plānots ierīkot labiekārtotu pludmali, tāpat te paredzēta gan aktīvā sporta zona, gan vieta mierīgai atpūtai. Tā kā visu astoņu ēku būvniecība tiek īstenota vienā kārtā, tad visa labiekārtotā teritorija iedzīvotājiem būs pieejama uzreiz pēc kompleksa nodošanas.

Jau patlaban kompleksā ir rezervēta gandrīz ceturtā daļa dzīvokļu, turklāt 99% pircēju ir Latvijas iedzīvotāji.

Dzīvojamā kompleksa "Ezerjugla" projektu izstrādājis arhitektūras un projektēšanas uzņēmums SIA "Zenico Projekts". Projekta "Ezerjugla" kopējās izmaksas ir aptuveni 40 miljoni eiro.

Projekta attīstītājs "Murjāņu 70" iepriekš īstenojis tādus projektus kā deviņstāvu dzīvojamo ēku komplekss "Salnas 21" Pļavnieku mikrorajonā un desmit dzīvokļu māja "Quadrus", kas atrodas Rīgas klusajā centrā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Murjāņu 70" pērn strādāja ar 307 149 eiro zaudējumiem.

Kompānija "Murjāņu 70" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 8 039 058 eiro. 

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju vēl 2021.gada aprīlī uzņēmuma patiesie labuma guvēji bija Krievijas pilsoņi Sergejs Koņajevs, Konstantins Kirsenko, Konstantins Visokihs, Kapitolina Kovaļenko un Sofija Moscevaja. Patlaban "Firmas.lv" informācija liecina, ka patiesos labuma guvējus noskaidrot nav iespējams. 

Līdz 2022.gada 26.aprīlim Sergejs Koņajevs bija "Murjāņu 70" padomes priekšsēdētājs, bet Visokihs - padomes priekšsēdētāja vietnieks. Padomē bija arī Krievijas pilsonis Jurijs Dolganovs. Savukārt kopš 26.aprīļa padomes priekšsēdētājs ir Kipras pilsonis Makinders Maria Afksentiu, viņa vietnieks - Turcijas pilsonis Ugurs Halils Tunčers, bet padomes loceklis - Igors Krasovskis no Latvijas. 

Uzņēmuma vienīgais valdes loceklis līdz 2022.gada 25.martam bija Krievijas pilsonis Jevgeņijs Hudjakovs, bet līdz 1.jūnijam - Krievijas pilsonis Vladislavs Koņajevs. Kopš 1.jūnija uzņēmumā ir divi valdes locekļi - Lietuvas pilsonis Edvards Paškevičs un Eduards Krūmiņš. 

"Reģionālās investīciju bankas" peļņa pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 8,437 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra "Reģionālā investīciju banka" 2020.gada beigās bija devītā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akcionāri ir SIA "SKY Investment Holding" (37,4%), Ukrainas pilsonis Jurijs Rodins (20%), Ukrainas "Pivdennyi" (13,76%) un Marks Bekkers (10,57%).