"Mēness aptiekas" pārstāve: Aptiekās Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes produkti veido nelielu medikamentu daļu

Rīga, 10.marts, LETA. Satraukumam par medikamentu pieejamību nav pamata, jo aptiekās Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes produkti arī līdz šim veidojuši tikai nelielu visu medikamentu daļu, aģentūrai LETA atzina "Mēness aptiekas" Pārdošanas, mārketinga un klientu attiecību departamenta vadītāja, valdes locekle Evita Jurjāne-Nelsone.

Viņa norādīja, ka aptieku produktu klāstā ir plašs zāļu un citu produktu piedāvājums, turklāt nav medicīniski pamatotas informācijas, kas liecinātu, ka kādiem no patērētāju pieprasītiem Baltkrievijas vai Krievijas ražotāju medikamentiem nebūtu analogu ar identisku vai mūsdienīgāku sastāvu.

Piemēram, ir dažādi medikamenti, kuru sastāvā ir paracetamols, acetilsalicilskābe (aspirīns) un kofeīns, un tās gan atsevišķi, gan kombinācijā ir pieejamas lielā skaitā dažādu ražotāju zālēm. Arī dažādi hipertensijas terapijai nepieciešamie medikamenti - asinsspiedienu samazinošas zāles - aptiekās ir pieejami, norādīja Jurjāne-Nelsone.

Pēc viņas paustā, atsevišķiem gadījumiem, kad aptiekās iztrūkst medikamenti, ir īslaicīgs raksturs, taču jārēķinās, ka situācija ir mainīga, un uzņēmumiem ir jāpielāgojas, lai viss nepieciešamais iespējami operatīvi arī šajos apstākļos nonāktu aptieku plauktos.

Kopumā iepriekšējās nedēļās "Mēness aptiekā" pieaugušais pieprasījums pēc pirmās nepieciešamības medikamentiem ir mazinājies, taču joprojām saglabājas augsts, atzina Jurjāne-Nelsone, norādot, ka iedzīvotāji iegādājas preces arī labdarības mērķiem.

Šonedēļ vērojams, ka arī atvieglojumi ar Covid-19 ierobežošanu saistītajos noteikumos ietekmē to, ka atsevišķās aptiekās apmeklētāju ir vairāk nekā iepriekšējās nedēļās.

"Mēness aptieka" aicina pārdomāti iegādāties zāles un citas medicīnas preces, lai neradītu liekus uzkrājumus ar medikamentiem. Medikamenti ir uzglabājami un transportējami noteiktos apstākļos, ir jāseko to derīguma termiņam, savukārt neatbilstoši uzglabājot un transportējot, var radīt draudus videi un veselībai.

"Mēness aptieku" tīkla īpašniece ir AS "Sentor farm aptiekas", kas ietilpst veselības uzņēmumu grupā "Repharm". Tajā ir arī zāļu vairumtirgotāja AS "Recipe Plus", augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", ambulatorās aprūpes iestāžu tīkls AS "Veselības centru apvienība" (VCA) un SIA "Centrālā laboratorija".

"Sentor farm aptiekas" 2020. gadā strādāja ar 152,265 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,7 reizes un bija 1,282 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.