Līdz februāra sākumam pagarināta pieteikšanās uz vakantajām pozīcijām LTV valdē

Rīga, 19.janv., LETA. Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) līdz 6.februārim pagarinājusi kandidātu pieteikšanos konkursā uz VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes vakantajiem amatiem - valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatiem, aģentūru LETA informēja SEPLP.

Līdz sākotnēji noteiktajam pieteikšanās termiņam 9.janvārī tika saņemti 13 pieteikumi. Konkursa nominācijas komisijas sēdē tika nolemts pagarināt pieteikšanās termiņu, lai veicinātu konkurenci uz visiem vakantajiem amatiem.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, LTV valdes locekļu kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkurss notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi viņus izvaicās par LTV attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases speciālisti.

Konkursa komisijā ietilpst trīs SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, Latvijas Televīzijas arodbiedrības pārstāvji un personāla atlases kompānijas SIA "Eiro Personāls" pārstāvis konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkurss izsludināts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", sludinājums publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras, Pārresoru koordinācijas centra un VSIA "Latvijas Televīzija" mājas lapās. Informācija par konkursu pēc pieprasījuma pieejama SEPLP, sūtot e-pastu uz adresi konkursi@seplp.lv.

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", pašlaik LTV valdē strādā tikai Ivars Priede, kurš pēc Sikšņa sacītā, kopš maija ir amatā ar tā saucamo "mīksto mandātu".

SEPLP ir valsts kapitāla daļu turētāja attiecīgajās kapitālsabiedrībās un veic to dalībnieku sapulces funkcijas. SEPLP par valsts kapitāla daļu turēšanu nesaņem atlīdzību no sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.