"Baltic Devon Mink" novietnē nav konstatēti epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumi

Rīga, 11.janv., LETA. SIA "Baltic Devon Mink" kažokzvēru audzētavā, kurā iepriekš ūdelēm un darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, nav konstatēti epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumi, aģentūrai LETA sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Novietņu uzraudzības daļas vadītājas vietniece Rudīte Vārna.

"Baltic Devon Mink" novietnē veiktajā pārbaudē secināts, ka uzņēmumam ir izstrādāts biodrošības pasākumu plāns un iekšējās kontroles sistēmā noteikti epidemioloģiskās drošības pasākumi atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Tāpat pārbaudē inspektori pārliecinājās, ka gan biodrošības plānā, gan epidemioloģiskās drošības plānā noteiktie pasākumi uzņēmumā tiek ievēroti.

Vaicāta par darbinieku vakcināciju pret Covid-19, Vārna sacīja, ka "Baltic Devon Mink" darbinieki ir vakcinēti, tajā skaitā saņēmuši arī balstvakcināciju.

Līdztekus, veicot laboratoriskos izmeklējumus dzīvniekiem, Covid-19 pozitīvi rezultāti netika konstatēti.

Jau ziņots, ka PVD pagājušajā nedēļā veica pārbaudi "Baltic Devon Mink", lai pārliecinātos par to, vai tiek ievērotas visas Ministru kabinetā apstiprinātās prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tostarp prasība, kas paredz visu darbinieku pilnu vakcināciju.

"Baltic Devon Mink" novietnē darbiniekiem jābūt vakcinētiem un saņēmušiem balstvakcināciju pret Covid-19, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Pēc PVD tīmekļvietnē pieejamās informācijas, Latvijā 2021.gada 4.janvārī bija reģistrētas deviņas kažokzvēru audzētavas, no kurām piecās novietnēs tika turēti ap 130 000 dzīvnieku.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Baltic Devon Mink" pieder Nīderlandē reģistrētam uzņēmumam "Van Ansem Participaties B.V." un kā tā patiesie labuma guvēji norādīti šīs valsts pilsoņi Johaness un Nikolass van Ansemi. Uzņēmums 2020.gadā strādājis ar 1,4 miljonu eiro apgrozījumu un 417 532 eiro zaudējumiem. Miljonos mērāmus zaudējumi uzņēmumam tiek uzrādīti jau kopš 2015.gada.