"Mercedes Benz" ģenerālpārstāvja Latvijā "Domenikss" valdē iecelti divi jauni locekļi

Rīga, 5.janv., LETA. Līdz ar īpašnieka nomaiņu paplašināta automašīnu "Mercedes Benz" ģenerālpārstāvja Latvijā SIA "Domenikss" valde, un tajā iecelti Andress Aguraiuja un Donats Stanionis, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Pērn decembra sākumā noslēdzās darījums, kā rezultātā par  "Domenikss" īpašnieku kļuva Somijas auto nozares uzņēmums "Veho".

Jauniecelto valdes locekļu pārziņā ir uzņēmuma stratēģiskās attīstības virzienu identificēšana. Līdzšinējie valdes locekļi - Arta Biruma, Jolanta Jēkabsone un Vitālijs Ročans - darbu valdē turpina.

Aguraiuja kopš pērnā gada sākuma ir "Veho Baltics" izpilddirektors. Teju 25 gadus ilgajā darba mūžā, strādājot starptautiskos uzņēmumos trīs nozarēs, Aguraiuja ir uzkrājis plašu pieredzi biznesa vadībā un attīstībā, pārdošanā un mārketingā. Pēdējos 15 gadus viņš strādā autoindustrijā, un ir bijis "Lexus Baltic" ģenerāldirektrors, kā arī "Inchcape Motors Estonia" direktors.

Aguraiuja norāda, ka "Veho" ir "Mercedes-Benz" partneris automašīnu mazumtirdzniecībā un pēcpārdošanas servisā Somijā un visās trīs Baltijas valstīs. Tas ļauj uzņēmumam veikt uz apjomu balstītus ietaupījumus, kā arī īstenot vienotu stratēģiju Baltijā, kas vērsta uz klientu apmierinātību, ilgtspēju, digitalizāciju un elektrifikāciju. 

Stanionis kopš 2020.gada vidus ir "Veho Lietuva" ģenerāldirektors. Arī Stanionim ir ilgu gadu pieredze auto industrijas uzņēmumu stratēģiskajā attīstībā, jo pirms darba "Veho" viņš vadījis "Inchcape Motors Lietuva" un bijis "Inchcape Northern Europe" Baltijas mazumtirdzniecības vadītājs.

Kā ziņots, pērn decembra sākumā noslēdzās darījums, kurā "Veho" no uzņēmējas Benitas Danilenko iegādājās "Domenikss".

Darījums ietvēra "Mercedes-Benz" pasažieru un komercauto importu, mazumtirdzniecību un apkopi. Darījums ir kā papildinājums "Silberauto" biznesa iegādei Igaunijā un Lietuvā, ko "Veho" veica 2019.gadā, un līdz ar "Domenikss" iegādi tiks nostiprinātas "Veho" pozīcijas Baltijas reģionā.

Puses vienojās nepublicēt darījuma cenu vai nosacījumus.

"Veho" ir automobiļu izplatītājs Somijā, Zviedrijā, Igaunijā un Lietuvā. Uzņēmums piedāvā "Daimler Grupas" ražotās vieglās automašīnas un komerctransportu, kā arī plašu pakalpojumu klāstu, tostarp mobilitātes pakalpojumus. 2020.gadā "Veho" apgrozījums bija 1,1 mljrdards eiro, bet tā darbinieku skaits bija 2200.

Pēc iegādes "Domenikss" turpina strādāt kā atsevišķa kompānija. Tās zīmols un biroji pagaidām nemainīsies.

"Domenikss" finanšu dati par 2021.gadu vēl nav pieejami, bet uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 37,756 miljoni eiro, kas ir par 17,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājas par 47,6% - līdz 1,569 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānija "Domenikss" reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,684 miljoni eiro.