"Citadele Leasing": Jaunieši izvēlas teju uz pusi lētākus un vecākus auto

Rīga, 3.dec., LETA. Vismaz četrus gadus vecs, par 38% lētāks auto nekā citos līzinga darījumos un visbiežāk "Volkswagen" - šādus auto visbiežāk līzingā iegādājas līzinga ņēmēji vecumā līdz 30 gadiem, liecina "Citadele Leasing" no jauna izsniegto auto līzingu statistika šī gada pirmajos desmit mēnešos.

Katrs desmitais no auto līzinga ņēmējiem ir vecumā līdz 30 gadiem, un ceturtā daļa jeb 18% no tiem ir jaunāki par 25 gadiem, liecina "Citadele Leasing" statistika.

"Citadele Leasing" vadītājs Latvijā Pēteris Plaudis skaidro, ka lielākā daļa jauniešu 20-22 gadu vecumā vēl nav profesionāli nostabilizējušies, tāpēc reti iegādājas auto līzingā, savukārt pēc 25 gadiem auto līzinga ņēmēju skaits jau stabili aug. Jauniešu pieprasītā finansējuma summa vidēji ir mazāka, savukārt pirmās iemaksas apmērs neatšķiras, tas nozīmē, ka jaunie cilvēki izvēlas iegādāties lētākas, kā arī vecākas automašīnas.

Auto līzinga ņēmējiem vecumā līdz 30 gadiem vidējā finansējuma summa ir par 38% mazāka nekā pārējiem auto līzinga darījumiem un ir ap 17 000 eiro, pirmo iemaksu visi līzinga ņēmēji veic līdzvērtīgā apmērā - ap 18%. Jaunu cilvēku pirkto auto vidējais vecums ir vismaz četri gadi, savukārt citi līzinga ņēmēji izvēlas galvenokārt divus vai trīs gadus vecus auto, liecina "Citadele Leasing" statistika.

Visbiežāk cilvēki vecumā līdz 30 izvēlas iegādāties "Volkswagen" automašīnas - tā ir jauniešu izvēle numur viens gan jaunu, gan mazlietotu auto iegādē. Jaunu auto segmentā "Volkswagen" automašīnām seko "Škoda" un "Toyota", savukārt mazlietotu - BMW un "Audi", liecina "Citadele Leasing" dati.

Jau ziņots, ka "Citadele Leasing" apgrozījums pagājušajā gadā bija 33,889 miljoni eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 328 901 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Maijā bankas "Citadele" grupā ietilpstošā līzinga kompānija SIA "Citadele līzings un faktorings" mainījusi nosaukumu uz "Citadele Factoring", savukārt 2021.gada 4.janvārī banka "Citadele" kļuva arī par SIA "UniCredit Leasing" vienīgo īpašnieci, un "UniCredit Leasing" nosaukums februāra sākumā tika mainīts uz "Citadele Leasing". Abas grupā ietilpstošās līzinga kompānijas - "Citadele Factoring" un "Citadele Leasing" - turpina darboties neatkarīgi viena no otras.