"Depo DIY" "lokdauna" laikā prognozē vairāk nekā piecu miljonu eiro lielus zaudējumus

Rīga, 22.okt., LETA. Būvmateriālu tirgotāja "Depo DIY" zaudējumi īpaši stingro ierobežojumu dēļ līdz 14.novembrim varētu sasniegt vairāk nekā piecus miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja "Depo" mārketinga direktors Rimants Jugans.

Viņš norādīja, ka tirgotājs ļoti labi saprot smago epidemioloģisko situāciju valstī, taču "Depo DIY" kā uzņēmums jau laicīgi esot darījis visu, lai mazinātu Covid-19 ietekmi gan uz tirgotāju, gan valsti kopumā. "Mēs esam strikti ievērojuši epidemioloģiskos ierobežojumus, nodrošinot pat augstāku prasību, nekā valstī tika noteiktas, izpildi. Uzņēmumā 88% darbinieku ir ar sadarbspējīgu sertifikātu. Kopš 11.oktobra sadarbspējīgs sertifikāts ir 100% visiem klātienē strādājošiem darbiniekiem," sacīja Jugans.

Pašreiz, pēc "Depo DIY" aprēķiniem, līdz "lokdauna" beigām, ja tas beigsies, 14.novembrī, būs jānoraksta un jāutilizē pārtikas preces 400 000 eiro apmērā, ziedi, augi, puķu sīpoli 400 000 eiro apmērā, kā arī dzīvnieku barība 100 000 eiro apmērā. Savukārt valstij par piespiedu kārtā norakstāmajām precēm uzņēmumam būšot jāsamaksā nodokļos aptuveni 300 000 eiro. Kopējie zaudējumi šajā periodā pēc tirgotāja aplēsēm sasniegs vairāk nekā piecus miljonus eiro, tai skaitā algu nodokļos valstij būs jāsamaksā viens miljons eiro.

"Depo DIY" arī nedomā, ka kvalificēsies maksimālajam atbalstam uzņēmumam 100 000 eiro apmērā, jo nosacījumu saraksts un kritērijiem, kuriem ir jāizpildās - ir ļoti garš.

Tirgotājs arī aicina pieteikties nevalstiskās organizācijas ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rīgā un Valmierā ātri realizējamās pārtikas saņemšanai.

Viņš informēja, ka tuvākajās trijās dienās "Depo DIY" jānoraksta un jāutilizē pārtika 42 000 eiro apmērā, kas bija iepirkta, "ticot valdības solījumam, ka vakcinētajiem ierobežojumi nebūs un līdz ar to "zaļajā režīmā" varēs strādāt". Pieteikties var, rakstot e-pastu uz "partika@depo.lv".

LETA jau vēstīja, ka no ceturtdienas līdz 15.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā "lokdauna" laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19.

Tirdzniecības pakalpojumus klātienē šajā laikā varēs sniegt tikai veikali, kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, grāmatnīcas, telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas, ziedu tirdzniecības vietas, kā arī reģistrētas autoostas, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem.

Tāpat vēstīts, ka "Depo DIY" pērn strādāja ar 266,074 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 5,2% līdz 16,377 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

"Depo DIY" reģistrēta 2004.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro. "Depo" vienīgā īpašniece ir SIA "DMT Pluss". Pēc "Firmas.lv" informācijas, "DMT Pluss" lielākais īpašnieks ir Andris Kozlovskis (25,19%), pa 19,94% kapitāldaļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% pieder SIA "Ausekļa ielas nams", kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA "Paradox Holdings" (48,34%) un SIA "EQT Baltic" (3,32%). "Paradox Holdings" pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%), bet "EQT Baltic" vienīgais īpašnieks ir Kristaps Bērziņš.

https://infogram.com/prasibas-lokdauna-laika-1h7z2l81lo9kx6o?live