Saeimas deputāta Kaimiņa krimināllietu turpinās iztiesāt nākamnedēļ

Rīga, 31.aug., LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nākamnedēļ turpinās izskatīt krimināllietu, kurā par grāmatvedības dokumentu viltošanu apsūdzēts Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta 6.septembrī plkst.13.30, un tās laikā turpinās liecinieku pratināšanu.

Prokuratūrā iepriekš norādīja, ka Kaimiņa apsūdzība ir par SIA "Al De media" grāmatvedības dokumentu un tieši Kaimiņam piederošam uzņēmumam SIA "Suņu būda" izsniegto rēķinu viltošanu.

Prokurors Māris Urbāns iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skaidroja, ka krimināllietā ir iegūti pietiekami pierādījumi, lai celtu apsūdzību Kaimiņam par to, ka viņš ar nodomu esot viltojis "Al De Media" grāmatvedības dokumentus. Dokumentu viltošanai Kaimiņš esot izmantojis citas personas, kuras sastādīja šos dokumentus, bet kuras nav saucamas pie kriminālatbildības, jo nezināja, ka dokumentos ir iekļautas patiesībai neatbilstošas ziņas, toreiz norādīja prokurors.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Al De Media" piederēja Kārlim Linardam. Pērn decembrī pieņemts lēmums par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu.

Šogad 4.februārī Saeima piekrita kriminālvajāšanas sākšanai pret 13.Saeimas deputātu Kaimiņu.

Krimināllikums par minēto nodarījumu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kaimiņa lietu iepriekš izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB Kaimiņu aizturēja 2018.gada jūnijā saistībā ar kriminālprocesu par iespējamu nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu, kā arī par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Tomēr vēlāk KNAB pret Kaimiņu šo kriminālprocesu izbeidza.

Kaimiņš iepriekš ir bijis "KPV LV" biedrs un viens no līderiem.