Automašīnu tirgotāja "Domenikss" apgrozījums pērn sarucis par 17,8%

Rīga, 1.jūn., LETA. Automašīnu "Mercedes-Benz" un "Mitsubishi Fuso" oficiālā pārstāvja Latvijā SIA "Domenikss" apgrozījums pagājušajā gadā bija 37,756 miljoni eiro, kas ir par 17,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājas par 47,6% - līdz 1,569 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojums teikts, ka "Domenikss" apgrozījuma kritums skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas ietekmi, kad vieglo automašīnu un mirkoautobusu mazumtirdzniecības apmēri valstī kopumā samazinājās par 26%, savukārt kravas automobiļu segmentā kritums bija par 36%.

"Domenikss" padomes priekšsēdētāja Benita Danilenko aģentūrai LETA norādīja, ka gads uzņēmumam ir noslēdzies ļoti veiksmīgi, neskatoties uz to, ka tas bija viens no izaicinošākajiem jaunāko laiku autobūves un mazumtirdzniecības nozaru vēsturē. 

"Rezultāts sasniegts, pateicoties stratēģiskiem vadības lēmumiem, finanšu izmaksu disciplīnai, apjomīgam darbam efektivizācijas uzlabošanā, kā arī kolektīva spējai operatīvi pielāgoties darbam jaunajos apstākļos, nodrošinot nemainīgi augstu apkalpošanas kvalitāti," pauda Danilenko.

Uzņēmuma pārstāvji arī atzīmēja, ka 2020.gadu autotirgotāji, tostarp "Domenikss" sāka ar diezgan lieliem uzkrājumiem noliktavās, un cīņā par pircēju tas rosinājis asu cenu konkurenci tirgū.

"Domenikss valdes locekle Arta Biruma pauda, ka nedēļas laikā uzņēmuma valde sadarbībā ar padomi izstrādāja krīzes plānu, kas bija fokusēts trijos galvenajos virzienos - ieņēmumu-izdevumu balanss, debitoru kontrole un piesardzības pasākumi kolektīva pasargāšanai no Covid-19.

"Koncentrējamies uz valstī izsludināto piesardzības pasākumu nodrošināšana pilnā apmērā darba telpās, darba organizāciju maiņās un pulcēšanās novēršanu šaurās telpās. Daļa drošības pasākumu "Domenikss" bija līdzīgas kā citiem uzņēmumiem - par prioritāti kļuva pasākumi, kas vienmēr bijuši fona faktori - kā ēdam, kur dzeram kafiju, kā pārģērbjamies maiņai, kur un kā varam dezinficēt rokas. Bet daļa pasākumu bija nozarei specifiski, piemēram, klienta auto - gan vieglo pasažieru, gan tālbraucēju kravas auto - salonu dezinfekcija pirms servisa vai tehniskās apkopes. Savlaicīgi pieņemtie lēmumi nodrošināja ne vien situācijai adekvātu uzņēmuma operatīvo darbību visa gada garumā, bet arī būtiski uzlaboja tā darbības efektivitāti, kas rezultējās rentabilitātes pieaugumā," teica Biruma.

Šajā gadā "Domenikss" paredz turpināt izaugsmi Latvijas tirgū, prezentējot tirgū vairākus jaunus auto modeļus, kā arī īstenojot vairākus stratēģiskas izaugsmes projektus. Sauriešos darbu drīzumā sāks "Domenikss" kravas auto tirdzniecības un servisa centrs "Mercedes-Benz" kravas automašīnām un autobusiem, "Fuso" kravas automašīnām un "Setra" autobusiem.

2019.gadā "Domenikss" strādāja ar 45,947 miljonu eiro apgrozījumu un 1,063 miljonu eiro peļņu.

Kompānija "Domenikss" reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,738 miljoni eiro. "Domenikss" pieder Danilenko.