"Depo": Mūsdienīgas tirdzniecības vietas spēj ievērot visas drošas tirdzniecības koncepcijas prasības

Rīga, 7.apr., LETA. Mūsdienīgas tirdzniecības vietas spēj ievērot visas drošas tirdzniecības koncepcijas prasības un uzņēmumu īpašnieki ir gatavi uzņemties atbildību par pārkāpumiem, ja tādi būtu, aģentūrai LETA uzsvēra veikalu tīkla "Depo" īpašnieka "Depo DIY" mārketinga direktors Rimants Jugans.

Viņš apliecināja, ka no "Depo" no trešdienas atsācis strādāt pilnā apjomā bez preču sarakstu ierobežojumiem, kas nozīmē, ka viss preču sortiments būs pieejams jebkuram klientam.

Tai pat laikā viņš pauda, ka daļa veikalu tirdzniecības centros joprojām nevar strādāt, tādējādi tirdzniecības nozarē vēl arvien saglabājas konkurenci kropļojoša situācija.

Jugans atgādināja, ka drošas tirdzniecības koncepts paredzēja vienlaicīgi ar paaugstināto epidemioloģiskās drošības prasību ieviešanu, ļaut atsākt darbu visiem tirdzniecības nozares dalībniekiem, kuri spēj pilnvērtīgi ieviest visas drošības prasības. Neviens no "Depo" veikaliem gan neatrodas tirdzniecības centros.

Jugans sacīja, ka "Depo" veikalos, tāpat kā līdz šim, ir jālieto sejas maska, iepirkumu rati, jāievēro distance, un veikalu drīkst apmeklēt viens cilvēks no mājsaimniecības. "Aicinām arī klientus saplānot un sastādīt iepirkumu sarakstu jau laicīgi, lai maksimāli saīsinātu veikala apmeklējuma laiku," viņš teica.

"Depo" ir palielinājis kasieru skaitu, lai novērstu cilvēku koncentrāciju pie kasēm.

Tāpat Jugans pastāstīja, ka Lieldienu brīvdienās Veselības inspekcija aicināja tirdzniecības nozari piedalīties pārdošanas personāla testēšanā. Veikalos "Depo" tika veikts 861 tests un atklāts viens asimptomātisks saslimušais.

"Kā rāda mūsu pieredze - pareiza sejas maskas lietošana, distances ievērošana un roku dezinficēšana patiešām strādā un pasargā no inficēšanās," sacīja Jugans.

Viņš arī pauda pārliecību - ja ikviens cilvēks ievērotu epidemioloģiskās drošības prasības, tad sabiedrības kopējā veselība un mūsu katra ikdiena atgrieztos ierastajā ritmā.

Jau vēstīts, ka no trešdienas var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Kompānija "Depo DIY" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. 2019.gadā "Depo DIY" koncerna apgrozījums bija 321,149 miljoni eiro, bet peļņa - 11,298 miljoni eiro.

"Depo DIY" vienīgā īpašniece ir SIA "DMT Pluss". Pēc "Firmas.lv" informācijas, "DMT Pluss" lielākais īpašnieks ir Kozlovskis (25,19%), vienlaikus pa 19,94% kapitāldaļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% pieder SIA "Ausekļa ielas nams", kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA "Paradox Holdings" (48,34%) un SIA "EQT Baltic" (3,32%). "Paradox Holdings" pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%), bet "EQT Baltic" vienīgais īpašnieks ir Kristaps Bērziņš.