Nebanku kreditētāja "DelfinGroup" padomē iecelts Gatis Kokins un Mārtiņš Bičevskis

Rīga, 31.marts, LETA. Nebanku kreditētāja "DelfinGroup" padomē iecelts Gatis Kokins, Mārtiņš Bičevskis, kā arī Edgars Voļskis un Jānis Pizičs, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga".

Vienlaikus darbu kompānijas padomē turpinās arī līdzšinējais "DelfinGroup" padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis.

Paredzēts, ka Kokins, Voļskis un Bičevskis darbosies "DelfinGroup" kā neatkarīgi padomes locekļi.

Tādējādi atbilstoši "DelfinGroup" akcionāru ārkārtas sapulcē, kas notika otrdien, 30.martā, nolemtajam padomē darbu neturpinās Anete Ozoliņa un Uldis Judinskis.

Evertovskis norādīja, ka "DelfinGroup" šogad plāno īstenot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu biržā "Nasdaq Riga", tāpēc bija ļoti svarīgi, ka uzņēmuma pārvaldības komandā ir papildinājums ar izciliem dažādu nozaru ekspertiem, kas palīdzēs nodrošināt "DelfinGroup" pārvaldības atbilstību augstākajiem korporatīvajiem standartiem ilgtermiņā.

"Mūsu nākotnes mērķis ir ne vien nostiprināt savas vadošās pozīcijas savā nozarē, bet arī kļūt par daudz sīvāku konkurentu tradicionālajām bankām patēriņa kreditēšanas segmentā," piebilda Evertovskis.

Kokins pauda viedokli, ka viņa zināšanas banku sektorā un "FinTech", kas papildinātas ar 12 gadu darba pieredzi tehnoloģiju kompānijas padomē, būs noderīgas "DelfinGroup". "Ceru palīdzēt valdei ar stratēģijas slīpēšanu, finanšu atdeves uzlabošanu, tehnoloģisku produktu ieviešanu un jaunu tirgu apguvi arī šajā amatā," viņš minēja.

Iepriekš Kokins bija tehnoloģiju kompānijas "Tet" padomes priekšsēdētājs, kā arī viņš iepriekš ieņēmis dažādus amatus bankās, tostarp bijis Lietuvas "Parex bankas" padomes priekšsēdētājs, korporatīvo pakalpojumu un līzinga vadītājs Baltijas valstīs, privāto un starptautisko bankas pakalpojumu vadītājs, iekšējā audita direktors "Parex bankā" un valdes loceklis "Vācijas-Latvijas bankā" (šobrīd "Swedbank"). Tāpat Kokins bijis "Parex dzīvība" un "Parex Asset Management" padomes loceklis. Kokins ir kompāniju "OC Vision" un "Monea" līdzdibinātājs, kā arī tehnoloģiju kompānijas "D8 Corporation" valdes loceklis.

Savukārt Bičevskis iepriekš bijis vairāku valsts institūciju un valsts kapitālsabiedrību vadītājs, tostarp viņš bijis Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadītājs. Tāpat Bičevskis vadījis "Valsts nekustamie īpašumi" padomi un bijis "Latvenergo" padomes loceklis. Viņš iepriekš bija arī Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents. Šobrīd Bičevskis ir arī VAS "LatRailNet" padomes priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Handbola federācijas prezidents, Latvijas Olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Politikas grupas loceklis Latvijā, Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas valdes loceklis, kā arī "Junior Achievement Latvia" padomes loceklis.

Voļskis šobrīd ir "Baltic International Bank" finanšu direktors un valdes loceklis. Iepriekš viņš bija "KPMG" direktors un partneris Baltijas valstīs un Baltkrievijā, kā arī "Deloitte & Touche Adriatics" risku pakalpojumu vadītājs un "Deloitte & Touche Latvia" vecākais auditors. Tāpat Voļskis ir Latvijas Ekonomistu asociācijas biedrs.

Savukārt Pizičs iepriekš bijis "Finko Group" izpilddirektors, "GlaxoSmithKline Latvia" finanšu pilnveides vadītājs un ziemeļu klastera partneris, "SPI Group" grupas budžeta un pārskatu veidošanas vadītājs, kā arī "Ernst & Young Baltic" nodokļu konsultants. Pizičs ir ieguvis arī sertificētu grāmatvežu asociācijas kvalifikāciju.

Jau vēstīts, ka "DelfinGroup" starptautiskajā konkursā uz profesionālu un neatkarīgu padomes locekļu amatiem kopumā pieteicās 45 pretendenti no septiņām valstīm: Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Horvātijas, Azerbaidžānas, Turcijas un Indijas. Neatkarīgo padomes locekļu reputācijas un potenciālo interešu konflikta risku izskatīšanai tika piesaistīta personāla atlases kompānija SIA "Fontes Executive Search".

Tāpat ziņots, ka "DelfinGroup" 2021.gada marta izskaņā paziņoja par plāniem 2021.gadā veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu biržā "Nasdaq Riga".

2020.gadā "DelfinGroup" ieņēmumi, pēc provizoriskiem datiem, veidoja 21,617 miljonus eiro, kas ir par 6,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa bija 2,878 miljoni eiro.

Kompānija "DelfinGroup" izveidota 2009.gadā. Līdz 2012.gada jūnija beigām kompānija strādāja ar nosaukumu "Lombards24.lv", bet tad mainīja nosaukumu uz "ExpressCredit". Savukārt par "DelfinGroup" kompānija pārtapa 2020.gada februāra sākumā. "DelfinGroup" patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Agris Evertovskis. "DelfinGroup" obligācijas kotē "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".