Reorganizēts atjaunīgās enerģijas ražošanas uzņēmums "Enefit Green"

Rīga, 17.marts, LETA. Igaunijas atjaunīgās enerģijas ražošanas uzņēmums "Enefit Green", kas līdz šim Latvijā strādāja ar zīmolu "4Energia", apvienojis piecas pēc uzbūves atšķirīgas struktūrvienības, kas turpmāk darbosies ar vienotu "Enefit Green" zīmolu, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

Kā norādīja "Enefit Green" vadītājs Latvijā Juris Antužs, līdz šim uzņēmumam Latvijā bija pavisam piecas struktūrvienības ar atšķirīgu uzbūvi, un iepriekšējā uzņēmuma struktūra bija nedaudz novecojusi un tās efektīvai darbībai bija nepieciešamas izmaiņas.

"Viens no reorganizācijas mērķiem bija vienkāršot uzņēmumu vadību un struktūru, kā arī padarīt darbību pārskatāmāku, palīdzot sasniegt labākus rezultātus. Pēdējos gados "Enefit" grupa īpašu uzmanību veltījusi uz klientu orientētai darbībai, un jaunā organizācija ļaus mums vieglāk piedāvāt klientiem noderīgus un ērtus produktus un pakalpojumus," teica Antužs.

Viņš minēja, ka Latvijā ir izcili apstākļi vēja enerģijas attīstībai - gara krasta līnija un labi vēja apstākļi. Tā kā vēja enerģijas jomā līdz šim nav izstrādāts skaidrs valsts rīcības plāns, nozare nav īpaši attīstīta, salīdzinot ar Lietuvu vai Igauniju, tomēr Antuža ieskatā, tas nākotnē mainīsies, un "Enefit Green" ir ieinteresēti piedalīties vēja enerģijas nozares izaugsmē.

"Mēs redzam arī iespējas ievērojami plašākai saules enerģijas izmantošanai. Pagājušajā gadā "Enefit" veiksmīgi īstenoja vairāk nekā 100 saules enerģijas risinājumu projektus mūsu klientiem gan mājsaimniecību, gan biznesa segmentā. Arī turpmāk visas "Enefit" uzņēmumu grupas ietvaros strādāsim pie tā, lai sasniegtu stratēģiskos mērķus atjaunojamo energoresursu jomā," uzsvēra Antužs.

Viņš piebilda, ka nozares attīstību un lielāku investoru uzticību noteikti veicinātu situācija, kurā nepastāvētu draudi, ka valsts var mainīt spēkā esošos noteikumus jau uzceltām ražošanas vienībām un tādējādi vienpusēji atkāpties no ilgtermiņa saistībām.

"Enefit" Latvijas elektroenerģijas tirgū darbojas kopš 2006.gada, kad sāka pārdot elektrību biznesa klientiem. Savukārt enerģijas ražošanas jomā Latvijā "Enefit" darbojas kopš 2011.gada, kad ieguva vairākuma daļu siltuma uzņēmumā "Enefit Power & Heat Valka". 2012.gadā uzņēmums uzcēla koģenerācijas staciju, kas darbojas ar biodegvielu un piegādā siltumu Valkas pilsētai.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Enefit Green" 2019.gadā strādāja ar 21,734 miljonu eiro apgrozījumu un 2,285 miljonu eiro zaudējumiem. Uzņēmums pieder Igaunijas "Enefit Green". 

"Enefit" ir Igaunijas valsts enerģētikas kompānijas "Eesti Energia" meitas kompānija.